Лучанам презентують епатажну виставку поставангардизму
Відчуття філософської безконечності, експресії на полотні та якоїсь постійної недомовленості охоплює, огортає невидимою, але інтуїтивно відчутною димкою усіх, хто занурюється у світ картин українського поставангардиста Петра Гулина. Його динамічні образи викликають ;нестримне бажання до формотворення, експресивної насиченості простору, складаючись в мозаїку геометричних площин та кольорових плям, що спонтанно переплітаються у химерні силуети та контури зображень.
Здавалося ;б, самодостатність та філософський спокій його робіт не варто і не можна змішувати з будь-чим іншим… Проте, саме емоційна гармонія та взаємопроникність робіт живого класика і молодої художниці під псевдо Ґєник створюють неповторне поєднання, насичений творчою експресією потужних тандем двох талановитих митців. У творах юної художниці відображається авторське метафоричне мислення в поєднанні жанрів мінімалізму, абстрактного експресіонізму та естетики сюрреалізму.
;«Важливо, коли на схилі життя ;можна нести в собі радість дитинства… Бо коли люди близькі за віком, то вони варяться в одному й тому, рідко даючи один одного щось нове, свіже. Коли ж між творчими натурами майже півстолітній відступ, то вони, мають що почерпнути один в одного, надихнутися, побачити світосприйняття через призму іншого, близького за ідеєю і технікою, але віддаленого часом», - наголошує пан Петро.
До речі, дуже часто Петра Гулина порівнюють чи називають українським Пікассо, хоча сам художник не вважає себе таким, зазначаючи, що у світі є багато не менш талановитих художник, але з менш гучним ім’ям. ;«Мені все рівно, що малювати, мені подобається сам творчий процес, іноді світло чи тінь будинку, горня чи цікава форма мене захоплює настільки, що забуваю про все, хочеться розпочати негайно творити… На полотні відбувається метаморфоза того, що ми бачимо, в те що сприймаємо не банальним поглядом, а свої внутрішнім баченням, світосприйняттям через символізм форм, гру світла. На жаль, сьогодні мало хто розуміє такий стиль художнього мистецтва, більшість не можуть зрозуміти зображене на полотні, адже в них є ніби свій зашифрований код, доступний лише інтелектуалам. Мій глядач - вишуканий, розумний, інтелектуал», ;- ділиться думками художник.
При цьому, він з прикрістю зазначає, ;що в українських родинах сьогодні немає культури розуміння та важливості мистецтва. «Якщо в Європі, в кожній сім’ї є оригінал чи декілька художніх робіт вітчизняних класиків, то в наших сім’ях – «абсолютна цілина», ;- каже Петро Гулин, ;- дітей потрібно змалку привчати необхідності присутності в житті мистецтва, його різних форм і проявів, адже маємо будувати аристократичну націю, а не залишатися «хуторянами», якими більшість з нас є сьогодні».
Сьогодні у світі спостерігаються зовсім нові тенденції, підходи до мистецтва, епоха Ван Гога, Шишкіна давно пройшла, сьогодні мистецтво набуло інтерактивних форм, воно може бути виражене в сміливих інсталяціях з незвичних матеріалів, звукових демонстраціях тощо. Все це є добре, це ознака того, що воно розвивається. Що ж до України, то нам теж є чим похвалитися. Сильними є групи талановитих художників Києва, Одеси, Харкова, Львова та Закарпаття, які дали світу з десяток імен талановитих митців. Мені, до прикладу, надзвичайно імпонує творчість нашої української художності Марії Приймаченко, яка працювала в жанрі мінімалізму і ввійшла в сотню кращих світових художників цього жанру.
Творчий доробок Петра Гулина – це тисячі робіт, виконані різними техніками: гуаш, акварель, станкова графіка, гобелени, розписи... Крім того, він проілюстрував понад півсотні видань для вітчизняних та зарубіжних видавництв і є дипломантом українських та міжнародних конкурсів «Мистецтво книги».
Унікальну можливість ВПЕРШЕ побачити роботи обох митців в одній експозиції отримають відвідувачі Галереї сучасного мистецтва України «Арт-кафедра» (СОК «Адреналін Сіті» м. Луцьк, вул. Карбишева,1 ). Саме тут, 27 березня відбудеться урочисте відкриття виставки «Петро+Ґєник», на якій буде представлено спільно близько 80 робіт «Два контрасти, два світи, об’єднані ідеєю сучасності, філософськими тенденціями… Різне письмо та підхід, але спільна митецька ідеологія..», - так характеризує майбутню виставку Петро Гулин.
Довідка «ВП»
Петро Гулин – Заслужений діяч мистецтв України
Народився 24 червня 1942р. на Вінничині.;
1968р. закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім. І.Труша
1977р. член Національної спілки художників України
1995р. член спілки художників Чеської республіки
багаторазовий дипломант українських та міжнародних конкурсів «Мистецтво книги» та конкурсу «Художник та книга»
1985р. дипломант бієнале EXLIBRUSA, Вільнюс (Литва)
2007р. дипломант львівського міжнародного осіннього салону «Високий замок»
2008р. перша премія Львівського міжнародного осіннього салону "Високий замок"
Учасник чисельних міжнародних бієнале і триєнале. Учасник багатьох обласних, всеукраїн¬ських, всесоюзних та міжнародних виставок.
Перша виставка українського авангарду у лондоні ( англія ) - 1990р.
Персональні виставки відбулися: Москва (Росія ) - 1976р.;
Ужгород - 1981р.; Мукачево - 1981р.; Варшава та Катовіце (Польща ) - 1982р,; Варшава (Польща)-1985р.; Ужгород-1992р ; Київ-1993р.; Музей Енді Варгола, Міжлаборці (Словаччина)-1993р.; Прага, Карлові Вари, Хеб (Чеська республіка), Братіслава, Кошіце (Словаччина)- ;1994р.; Львів - 1995р.; Прага (Чеська республіка)-1996р; Гуменне, Свидник (Словаччина)-1997р.; Луцьк, Львів, Дрогобич, Львів - 2007р.; Львів - 2008р,; Львів - 2009р.
Твори знаходяться у багатьох музеях і приватних колекціях України і світу: Австралія, США, Японія, Канада, Молдова, Білорусія, Литва, Латвія, Естонія, Чеська республіка, Словаччина, Польша, Угорщина, Румунія, Хорватія, Італія, Німеччина, Росія, Норвегія, Великобританія.
Ґєник ;- 2004-2010 навчалась у Львівському державному коледжі декоративного і ужиткового мистецтва ім. І.Труша /реставрація творів мистецтва/.
Із 2008 виставляється на групових, обласних і міжнародних виставках.
Роботи знаходяться у приватних колекціях України і закордоном.
2014 - ;персональна виставка ;/ Галерея Гері Боумена / ;Львів.