Сьогодні православні греко-католики святкують Благовіщення
Згадується євангельська подія, коли архангел Гавриїл сповістив Діві Марії, яка мешкала у Назареті про народження від Неї Сина Божого – Христа Спасителя.
Як оповідає Євангеліє від Луки звістку про народження від Неї Сина Божого Пресвята Діва отримала від архангела Гавриїла. «Радуйся Благодатна, Господь з Тобою. Ти благословенна між жонами!», – сказав архангел. «Марія ж стривожилась словом і стала роздумувати, що б значило це привітання.А Ангел сказав Їй ;– не бійся Маріє, бо ;Ти знайшла благодать у Бога. І ось зачнеш в лоні і породиш Сина і даси Йому ймення Іісус. Він же буде Великий і Сином Всевишнього назветься».
Про богословське значення цього свята говорить і його тропар: «Сьогодні початок нашого спасіння і явлення одвічної таємниці – Син Божий сином Діви стає, і Гавриїл благодать благовіствує. То ж і ми із ним до Богородиці заспіваємо: Радуйся Благодатна, Господь з Тобою». Адже саме тоді, Бог-Син, Друга Іпостась Святої Трійці, і став власне «нас ради людей і нашого спасіння» Людиною, щоб потім і народитись від Пресвятої Діви. Тому Церква і називає свято Благовіщення початком спасіння.;
У Церквах візантійського обряду цього дня під час богослужіння священно- і церковнослужителі носять обласення блакитного чи синього кольору, що є особливістю Богородичних свят.