Подякувати волинянам прибув працівник Генштабу
Представник Генштабу, котра працює з українськими військовим безпосередньо в зоні антитерористичної операції, прибула на Волинь з особливою місією: не лише поділитися досвідом щодо психологічної реабілітації військових, а й засвідчити повагу донеччан та подякувати волинянам за підтримку й допомогу.
- Ваша допомога неоціненна, – підкреслила Оксана Бєльська. – А особливо з точки зору ідеології. Ви надаєте підтримку та не залишаєте на одинці з їхніми проблемами. Сьогодні, наприклад, студенти із Краматорська записують звернення до студентів із Волині. Повірте, там проживають люди такі ж як і ми з вами, тому не потрібно ділити українців на східних і західних, всі ми – єдиний народ.
На необхідності єднання наголосив і Володимир Гунчик:
- Переконаний, співпраця Волині, Луганської та Донецької областей лише зміцнить країну, стане утвердження єдності й засвідчить, що Україну розколоти не можна. Наша ідеологічна боротьба, інформаційна політика держави за умови об’єднання зусиль буде вищого рівня, аніж у ворога. А відтак і перемога буде за нами.
Окрім того, голова облдержадміністрації поінформував представника Генерального штабу Міністерства оборони України, яку роботу проводять волиняни щодо переселенців, розповів про взаємовідносини із Волновахою, підкресливши, що обласний центр Волині нещодавно підписав із цим містом меморандум про співпрацю. Також Володимир Гунчик поділився планами: волиняни мають бажання запросити дітей зі сходу на літній період, аби оздоровити й дати можливість відпочити.
Окрім того, із Оксаною Бєльською також зустрілися і заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, радник голови облдержадміністрації Борис Кондратюк та т.в.о. волинського обласного комісара Роман Кулик. Під час зустрічі волонтер вкотре зазначила, що нині у мешканців східних регіонів України відбувається кардинальне переосмислення подій, оскільки вони вже не підтримують терористичні угрупування «ДНР» та «ЛНР» і висловлюють єдине бажання – жити без пострілів.
Заступник голови облдержадміністрації розповіла, що в області активно проводиться робота з тимчасово переміщеними особами зі східних регіонів, яких на теренах краю – вже більше 4 тисяч. Усі вони забезпечені житлом та отримують соціальну допомогу. Окрім того, ведеться робота з усіма категоріями військовослужбовців. Зокрема, розробляється спеціальна програма для демобілізованих військових, яких в області нараховується понад 3,5 тисячі. До того ж Світлана Мишковець зазначила, що департамент соціального захисту населення облдержадміністрації розробив спеціальну пам’ятку для демобілізованих військовослужбовців та їхніх сімей, яка містить всю необхідну інформацію про перелік соціальних пільг та номери гарячих ліній.
Разом із тим Світлана Мишковець зазначила, що військовослужбовцям в області надається медична та психологічна допомога. Крім того, створені та діють спеціальні центри, де вони успішно проходять реабілітацію. Проте, на жаль, не вистачає кваліфікованих психологів, які б мали досвід роботи з відповідною категорією. Тому дуже важливо, аби таких людей готували на державному рівні та проводили для них відповідне навчання.
У свою чергу, т.в.о. волинського обласного комісара Роман Кулик акцентував увагу на проблемних питаннях, які потрібно вирішувати на державному рівні. Зокрема, необхідно спростити механізм надання учасника бойових дій: передати цю процедуру на обласний рівень; медичний огляд всіх категорій військовослужбовців, в тому числі й призовників, проводити не лише у військових закладах, але й надавати дозвіл для цивільних лікарень; вчасно та централізовано надсилати друковану продукцію та проводити системну агітацію. У відповідь Оксана Бєльська пообіцяла донести озвучені проблемні питання до керівництва Міністерства оборони України та Генерального Штабу.