У Луцьку хочуть створити цивільний аеропорт
Про це йшлося під час робочої наради з питань цільового використання Луцького військового аеродрому “Вишків”.
Так, заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук зазначив, що напрацювання по аеродрому мають уже 6-тирічну давнину. “Ми розуміємо наскільки це важливо для регіону, Міноборони і бізнесу”, - додав Кошарук.
Своєю чергою, заступник Луцького міського голови Тарас Яковлєв наголосив, що для регіону дуже важливе раціональне використання збереженого аеродрому. “Станом на сьогодні в місті Луцьку збережений військовий аеродром, де можна здійснювати посадку та зліт авіаційної техніки”, - підкреслив Яковлєв.
Разом з тим, Тарас Яковлєв наголосив на тому, що перш за все необхідно вивести частину земельної ділянки зі сфери Міністерства оборони, аби на тому місці створити цивільний термінал. Наступним кроком має бути співпраця між військовим та цивільним терміналами.
Начальник Головного управління Держземагентства у Волинській області Василь Василенко повідомив, що було розроблено порядок документації. Тож, він виніс пропозицію розроблення документації землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки, тоді її потрібно буде зареєструвати у земельному кадастрі і зареєструвати землекористувача в особі ОДА.
На таку пропозицію пристали присутні на нараді представники Міноборони. Вони наголошують, що залишати частину земельної ділянки у межах міністерства потреби немає, тож якщо є зацікавлені інвестори, військові підуть їм назустріч.
Військовики також зазначають, що командування повітряних сил та Міноборони не заперечують щодо використання аеродрому та розбудови там інфраструктури. За їхніми словами, така діяльність є позитивним зрушенням.
Водночас, вони зазначають, що швидко вирішити питання неможливо, проте вигода у нововеденні таки є. Зокрема, у період відпочинку, з квітня по жовтень люди намагаються не летіти за кородон із, наприклад, Києва. Значно дешевше їм дістатися прикордонних регіонів таких як Рівненщина чи Волинь, поїхати до Польщі, а вже звідти літаком дістатися будь-якої Європейської країни. Тому, на думку військових, створити аеропорт у Луцьку це дуже вигідна справа.
До того ж, порадувала військових і можливість захисту території від проникнення невідомих осіб. Оскільки там немає огорожі, а лише протитанковий рів, який невідомі особи можуть подолати. Створивши цивільний термінал, територія аеродрому може бути захищена.
Натомість начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Юрій Казмірук повідомив, що згідно з планом стратегічного розвитку аеропорт повинен включати в себе ряд об`єктів. Це зокрема, аеровокзал, готель з рестораном та цехом продуктів харчування, вантажний комплекс, адміністративна будівля, аеродромна база, ангар-укриття, склад технічного майна, кпп та пожежне депо. Це ті приміщення, за словами Казмірука, котрі обов`язково повинні функціонувати на об`єкті.
Разом з тим, каже Юрій Казмірук, стратегічно-вигідним є місце розташування аеродрому, оскільки він розміщений на перетині авіасполучень, є залізнична віха та дорожнє сполучення. Єдиним питанням у головного архітектора області лишається спроможність розмістити комплекс споруд, які були перераховані.
Насамкінець, присутні на нараді вирішили не гаяти часу та відправитися на територію аеродрому, щоби на власні очі його оглянути.