У Луцьку пролунав голос драматурга Марка Кропивницького
"Велетень національної культури" - так оцінювали багатогранну діяльність Марка Кропивницького сучасники, і таким він залишився у пам`яті нащадків. Про життєвий і творчий шлях драматурга і актора розповіла завідуюча відділом Волинської наукової бібліотеки ім. Олени Пчілки Тетяна Бурмістрова. Вона зазначила, що заслуги Марка Крпивницького у царині вітчизняного театрального мистецтва неоціненні - його справедливо називають батьком українського театру. Він написав понад сорок п`єс, у його трупах виховано майже сто високопрофесійних акторів і двадцять режисерів. А його твори, такі як "Глитай, абож павук", "Дай серцю волю, заведе у неволю", інші відомі п`єси стали шедеврами світового театрального мистецтва.
Тетяна Бурмістрова також розповіла, що Луцьк має безпосереднє відношення до дослідження творчості Марка Кропивницького. Так, наприкінці 70-х - на початку 80-х років минулого століття у Луцьку мешкав Микола Семенчук, який є автором дослідження "Марко Кропивницький і його рідний край" та художніх книг про митця "Ой літав орел" та "Степи полинові". Упродовж чотирьох років він завідував кафедрою української літератури СНУ ім. Лесі Українки, тоді ще педагогічного інституту.
Пролунав під час вечора і живий голос Марка Кропивницького - присутні мали можливість прослухати запис декламованої митцем поезії Т. Шевченка "Думи мої".