Голова ВР розповів, яким буде закон про місцеві вибори
Голова Верховної Ради зазначив, що законопроект про місцеві вибори повністю відповідає коаліційній угоді. Однак не виключено, що в парламенті буде зареєстровано декілька альтернативних проектів закону про місцеві вибори - до п’яти або й більше.
;Володимир Гройсман наголосив, що дуже важливим є те, щоб узгоджений законопроект, який буде винесено на розгляд парламенту, забезпечив проведення місцевих виборів за відкритими партійними списками. Тобто, ;щоб люди могли голосувати не лише за політичну партію, а й за конкретного кандидата, за людину, якій персонально довірятимуть, а не за закритими списками, як це було досі.
;Водночас, за словами глави парламенту, пропонується, що на низовому рівні — сіл, селищ, невеликих міст — місцеві вибори пройдуть не за партійною системою, а за мажоритарною. А ось уже у великих містах депутатів місцевих рад обиратимуть за відкритими партійними списками. Як проходитимуть вибори на рівні районів і областей - дискусія ще триває. Потребує доопрацювання, відзначив В. Гройсман, і порядок голосування тимчасово переміщених осіб з окупованих територій на Донбасі. Лунають різні пропозиції і щодо прохідного бар’єра на місцевих виборах: для партій пропонують встановити п’ять відсотків, для блоків - ;сім. Були й інші пропозиції.
Володимир Гройсман висловив думку, що низку альтернативних законопроектів про місцеві вибори потрібно буде об’єднати в один, узявши за основу все найкраще з різних законопроектів, щоб у сесійній залі набрати 226 голосів. Серед інших пропозицій — скорочення чисельності місцевих рад. «Кількість депутатів місцевих рад має бути адекватною, — сказав В. Гройсман. — Певна оптимізація має право на життя».
Оскільки місцеві вибори заплановано в Україні на 25 жовтня, часу на дискусії, ухвалення узгодженої нової редакції закону про місцеві вибори в народних депутатів обмаль.
З наступного тижня дискусія щодо закону про місцеві вибори перенесеться у профільний парламентський комітет.