Хто скористається різким падінням рівня довіри до влади в Україні?
Європа також на тлі власної політичної безпорадності втомилася від неадекватних дій путінського режиму в Росії. На цьому наголошує політичний експерт Роман Рукомеда. Посилаючись на УНІАН, повідомляє «Волинська правда».
;Роман Рукомеда зазначає, що ;більшість країн ЄС, особливо Німеччина, приймають ситуацію в Україні як одну з вкрай важливих для майбутнього самої Європи. При цьому ;вони відкрито говорять, що йти на жорстку військову конфронтацію з Кремлем не готові. У той же час, і зняття санкцій ЄС стосовно Росії, швидше за все, цього року не відбудеться, так само як і розморожування ділових відносин із ;Москвою.
Політолог вважає, що й «Кремль на чолі з Володимиром Путіним також втомився від ситуації в Україні, яка стала для них пасткою без видимих перспектив виходу. Спроби зафіксувати існуючий стан «без ;миру й без відкритої війни» відзначаються з середньою інтенсивністю останнім часом». На його думку, ;«Москва погодилася поки не загострювати ситуацію у військовому відношенні в обмін на невведення Сполученими Штатами і їх союзниками нових санкцій. Путін найближчим часом зробить ставку на розширення політичного впливу в Україні на тлі різкого падіння рейтингів та довіри нинішньої влади. Проте ;ініціативою Росія не володіє, а лише реагує в тактичному плані на дії США та Європи, а також спроби контргри з боку України».
Відтак Рукомеда зазначає, що «найбільше від «зависання» нинішньої ;ситуації втомилася сама Україна і її народ. Зростає рівень соціального невдоволення. Але у нашого народу немає, на жаль, іншого вибору як самостійного будівництва нової держави, нехай і з допомогою ЄС і США. За нас вони це не зроблять. Невеликі шанси на успіх проведення реформ і в нинішніх чиновників і політиків при владі, велика частина з яких була сформована корумпованою та інтелектуально стерилізованої середовищем останніх 10-15 років функціонування системи державної влади в Україні». Тому, вважає аналітик, багато залежатиме від тих, кого називають пересічними, але хто мусить контролювати «владу всіма можливими способами», розвиваючи ;громадянське суспільство, ходячи ;на вибори і свідомо обираючи ;тих політиків, які не мають багажу безуспішних походів у владу. «При цьому, робити все це треба буде всупереч втомі від проблемної ситуації в країні, яка буде тільки рости», - наголошує він.