На Волині нагородили переможців конкурсу «Рятувальники очима дітей»
Цього року юні таланти з усієї області, вихованці гуртків позашкільної освіти, представили на розгляд конкурсного журі 162 роботи у 16 номінаціях. Зокрема, малюнки, літературні твори, фотографії, м’які іграшки, вироби з бісеру, дерева, тканини, соломи, тіста, ниток та паперу, а також моделі пожежно-рятувальної техніки та обладнання, діючі макети-прилади, вироби з природних матеріалів, символи-атрибути ДСНС України, виконані у різних техніках, а також електронні посібники-помічники. Участь у конкурсі узяли діти різних вікових груп: від 5 до 18 років.
;
Як зазначив начальник сектора взаємодії із ЗМІ та громадськістю УДСНС області Володимир Нестеров, який очолив колектив журі, рівень поданих на конкурс робіт був надзвичайно високим. «Малюнки ; вирізняються ; оригінальним творчим задумом, роботи про діяльність ДСНС ; України та з правил безпеки життєдіяльності – майстерною технікою виконання. Твори та вірші засвідчили достатній рівень літературної обдарованості дітей та розвинене образне мислення», – наголосив він.
;
Своїми витворами діти намагалися привернути увагу до проблем пожежної безпеки, правил поведінки на воді, збереження екосистем від руйнівної сили вогню та людської недбалості, а також за допомогою художніх прийомів окреслили наслідки надзвичайних ситуацій різного характеру, притаманних сьогоденню. Фарби, олівці, дерево, тканина, глина, папір, бісер та безліч інших матеріалів у руках юних художників, скульпторів моделістів «ожили» і стали знаряддями реалізації творчих задумів та креативних ідей.
;
Не оминули увагою юні волиняни й теми АТО на теренах східної України: болі Батьківщини маленькі патріоти висловили за допомогою художнього слова – у віршах та піснях, а також завдяки прикладному мистецтву, створивши тематичні композиції з м’яких іграшок. До речі, розпочався захід хвилиною мовчання у пам’ять загиблих у зоні антитерористичної операції.
;
Спільними дипломами управлінь Державної служби надзвичайних ситуацій України у Волинській області, освіти і науки облдержадміністрації та обласної організації Добровільного пожежного товариства, а також цінними призами та подарунками переможців обласного конкурсу нагородили організатори. У різних номінаціях нагороду отримали понад 100 дітей. Без перебільшення, усі вони гідні цих відзнак, адже у майстерно виконані роботи вклали часточку своєї душі.
;
Найбільшою активністю відзначились колективи позашкільних навчальних закладів Володимир-Волинського, Горохівського, Іваничівського, Камінь-Каширського, Ківерцівського, Ковельського, Локачинського, Любомльського, Маневицького, ;Рожищенського районів, міст Ковеля, Луцька та Центру науково-технічної творчості учнівської молоді управління освіти і науки облдержадміністрації.
;
Справжнім відкриттям конкурсу стала робота вихованок гуртка «Дитячо-юнацька телестудія» Палацу учнівської молоді міста Луцька. Школярки Анастасія Чуйко, Олександра Труш, Юлія Іванчук, Світлана Диха, Ірина Собуцька під керівництвом Ольги Шкідиної створили десятихвилинний мультфільм «Сірники не іграшка, вогонь – не забава», у сюжеті якого йдеться про небезпеку від розваг сірниками.
;
Справжній автопарк моделей пожежно-рятувальної техніки створили хлопчики і дівчатка з найрізноманітніших матеріалів: Михайло Сердюк із селища Іваничі виготовив модель транспортного літака, Максим Шкварок з Ковеля власноруч створив пожежний літак, Віталій Дорощук з Іванич сконструював модель пожежного автомобіля, а Андрій Ковальський змайстрував рятувальний вертоліт. Анна Мощук з Локач пожежний автомобіль сплела гачком, а Ілона Зімоха – виготовила з бісеру. Найбільш несподіваною стала модель рятувального човна, сплетеного із соломки Богданом Клімчуком із Рожищ.
;
Гідну відзнаку отримали й майбутні спеціалісти з ІТ-технологій – вихованці Центру науково-технічної творчості учнівської молоді міста Луцька. Денис Решетник, Богдан Лугінін та Даниїл Литвішко під керівництвом Ярослави Бондар створили електронні посібники та написали до них тематичні комп’ютерні ігри «Герої-рятівники», «Рятувальник Баррі», «Загаси пожежу».
;
Вихованку гуртка польської мови районного Будинку школяра смт Торчина Луцького району ;Соломію Дирибон журі конкурсу відзначило за вірш «Майбутнє в дитячих руках», написаний українською та польською мовами.
;
Незабутнім подарунком для конкурсантів та почесних гостей став виступ переможців обласного етапу фестивалю ДЮП, які здобули право представляти область на всеукраїнському етапі фестивалю напередодні.
;
Роботи переможців та призерів поповнять експозицію Волинської обласної виставки-музею пожежно-рятувальної служби. До речі, організатори подбали й про те, щоб дитячі напрацювання увійшли до тематичного каталогу «Рятувальники очима дітей». Повноколірну книгу-фотоальбом було видано напередодні урочистого нагородження. Яскраво ілюстроване видання стало приємним сюрпризом для школярів і педагогів, роботи яких опубліковані на його сторінках.
;
Після завершення святкової програми на подвір’ї Центру науково-технічної творчості ;бійці ДСНС розгорнули пожежно-рятувальну техніку.