На Волині відбувся зліт–змагання 300 кращих спортсменів області
На туристичне свято до дітей завітали заступник начальника управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмила Плахотна, начальник обласного відділення комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Олександр Манахін, голова обласної організації профспілки працівників держустанов Ольга Сабурова, представники управління освіти, науки та молоді, обласних навчальних закладів, ветерани освіти та туризму, представники засобів масової інформації та громадських організацій.;
У своєму виступі головний суддя змагань, директор обласного Центру туризму, спорту та екскурсій Леонід Толстіхін зазначив про досягнення вагомих результатів у розвитку туристсько-краєзнавчої роботи на Волині за 75-річний період діяльності – від часу створення до успішного становлення. Школа туризму виховує універсальних, сильних, розумних та здатних до будь-яких випробувань молодих людей, які завжди дадуть собі раду у житті, принесуть користь державі та зможуть її захистити. Традиції, які закладені в основу організації, вже не один десяток літ продовжують жити в колективі і передаються з покоління в покоління. І на сьогодні, ;Центр туризму є однією з найбільших та провідних установ серед позашкільних закладів України.
З 19 по 25 червня на турбазах Центру туризму «Юний турист» і «табір Сонячний» ;вирувало цікаве, насичене різноманітними заходами, туристське життя. Згідно програми зльоту, який став завершальним етапом та підсумком навчального року туристсько-краєзнавчої роботи школярів області, юні туристи змагалися у трьох видах туризму – пішохідному, велосипедному та водному, спортивному орієнтуванні, долали дистанції комбінованого туристсько-краєзнавчого маршруту та конкурсній програмі з туристських навичок.
У командних змаганнях з техніки пішохідного туризму юні туристи долали «Смугу перешкод», яка складалась з різноманітних підйомів, спусків, траверсу, навісної переправи, транспортування «потерпілого». Спортсмени продемонстрували хороший рівень підготовки. ;Найсильнішими у даному виді стали школярі Камінь-Каширського, Старовижівського, Ратнівського, Ківерцівського та Рожищенського районів.
;На комплексній дистанції з естафети водного - «Слалом» на байдарці та велосипедного туризму – «Фігурне водіння» та «Тріал», кращі результати у молодшій групі продемонстрували команди Камінь-Каширського, Маневицького та Луцького районів, у старшій групі – лідерами стали представники Маневицького, Ківерцівського районів, а також спортсмени м.Луцька.
4-х етапна естафета зі спортивного орієнтування проходила на нових картах у районі мотодрому у с.Гаразджа. На змаганнях використовувалась електронна відмітка, за допомогою якої учасники відслідковували свої результати на табло. Найшвидше подолала дистанцію у молодшій групі команда Любомльського району, у старшій – орієнтувальники м.Луцька.
Найважчим випробуванням був комбінований туристський маршрут, який проходив за системою раллі. Долаючи дистанцію походу, а це понад 9 км у старшій групі і 7 км у молодшій, учасники ;виконували спеціальні завдання ;на контрольних пунктах маршруту. Під час міні походу юні туристи демонстрували вміння орієнтування на місцевості - за картою, заданим азимутом, легендою; ;виконували спеціальні завдання – розпалювали багаття, надавали долікарську допомогу, виконували топографічну зйомку місцевості, завдання з краєзнавства, вимірювали висоту та відстань до об’єкту. Найкраще подолали дистанцію та набрали найбільше балів за виконання завдань на маршруті команди Старовижівського та Луцького районів.
Крім змагальної спортивної частини, діти приймали участь у конкурсах «Туристської пісні», ;«Туристсько-краєзнавчої вікторини», «Фотоконкурсі». Родзинкою програми був конкурс з «Туристського ретро», який передбачав участь 10 чоловік від делегації та обов’язково одного ветерана туризму. Цікава дистанція включала в себе елементи долання та використання спорядження колишніх років - встановлення намету старого зразка на кмітливість, в’язання грудної обв’язки, підйом на стременах та інші.
Не менш цікавою була дистанція ретро-орієнтування. Спортсмени долали дистанції до 8 км по карті, окремі ділянки якої були складені в різні періоди розвитку орієнтування. Крім того, і відмітки на контрольних пунктах відповідали тим періодам – від штампів до електронних.
Така насичена програма зльоту давала можливість кожній команді проявити себе з кращого боку. Результати підводились окремо серед старшої та молодшої вікових груп. Отож, турнірну таблицю серед старшої групи очолили команди м.Луцька, Маневицького та Старовижівського районів, серед молодшої групи – школярі Камінь-Каширського, Старовижівського та Луцького районів. В загальному заліку серед делегацій на 60-му ювілейному обласному туристичному зльоті володарями переможного кубку стала команда м.Луцька, друге місце посіла делегація Старовижівського ;і третє у спортсменів Луцького районів. Переможці та призери ;отримали грамоти управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, дипломи обласного Центру туризму, спорту та екскурсій, кубки, медалі та пам’ятні сувеніри на згадку про ювілейний зліт юних туристів, присвячений 75-річчю обласного Центру туризму, спорту та екскурсій.
Тож бажаємо успіхів юним туристам Волині та їх наставникам на туристських маршрутах! А попереду у дітей ще два місяці канікул. Волинський обласний центр туризму, спорту та екскурсій широко залучає школярів області до активних форм відпочинку та оздоровлення. Так, протягом літа працює позаміський табір оздоровлення та відпочинку «Сонячний», відбудуться навчально-тренувальні збори для гуртківців та збірних команд області з підготовки до Всеукраїнських заходів, чимало туристських груп здійснять ближні і дальні походи по Волині та Карпатах.