Київський режисер презентував лучанам фільм про революцію
В кінострічці «Салдатики» за мотивами тексту Володимира Винниченка, змодельовано одну з типових подій, пов`язаних з придушенням селянських заворушень: до села наближається каральний загін, викликаний поміщиком, у якого селяни відібрали напередодні зібране зерно. Наляканий натовп людей чекає розправи, та їх намагається заспокоювати ідейний керівник Явтух. Виступаючи перед людьми, він посилався на Євангеліє, де сказано, що кожний зобов`язаний добувати собі хліб «в поті лиця», підкреслюючи, що пани ласо живуть, не працюючи. Відтак, зібраний селянами врожай по праву належить їм, а не поміщикові. Проте за відновлення справедливості, народному ватажку довелось заплатити життям.
Організатори прем`єри зазначають, що загалом кінострічка має на меті підтримати український народ і доказати політикам, що ні в якому разі не можна допустити розколу України.
Олександр Пушкін, виконавчий продюсер фільму, розповів, що знімали фільм студенти декількох столичних університетів під час Революції Гідності. Дію відзняли в музеї народної архітектури й побуту Пирогово, до зйомок запросили звичайних активістів Майдану. Пушкін наголосив і на тому, що цей проект не є комерційним.
В результаті, 20-хвилинна короткометражка відобразила події Революції гідності через призму історії. Як з`ясувалось, Володимир Винниченко ще у 1914 році передбачив українське народне повстання.
Додамо, передбачається, що у жовтні фільм «Салдатики» покажуть на телевізійному каналі «Перший національний», а згодом його передадуть бійцям АТО на схід нашої країни.