Як у виховній колонії на Волині відбувся фестиваль «Червона калина»
У фойє клубу на відвідувачів чекала виставка робіт вихованців колонії. До початку святкового дійства всі охочі мали змогу її оглянути, - пише ВІП.
Розпочався концерт виконання Державного Гімну України та вшануванням хвилиною мовчання загиблих під час АТО вояків.
Опісля благочинний Ковельсько-Воскресенського округу отець Василій благословив захід. «З Богом! У добру путь!» - звернувся він до учасників свята та присутніх у залі гостей.
До слова, естафету фестивалю Ковельській виховній колонії передала Прилуцька. Це було заключне святкове дійство в Україні, адже далі фестиваль крокує до Молдови.
«Мистецтво – наша душа й майбуття», - говорили зі сцени вихованці закладу, зауважуючи,;
що вони «славних героїв нащадки».
Власне конкурсну програму розпочала літературно-музична композиція «Тримаючи в руках «Кобзар».
Опісля хлопці поставили імпровізацію «Тарас художник», а продовжили конкурсну програму постановки «Як Тарас чумакував» та «Доле, де ти?».
Далі вихованець Василь Павленко виконав пісні «Така її доля» та «Єсть на світі доля», а поміж ними відбулась постановка уривку з твору «Катерина» Тараса Шевченка.
Щиро повеселили публіку юнаки, котрі показали гумористичну постановку «Шевченко та пан Енгельгард». За сюжетом, Тараса пан тримав у себе в якості фальшивомонетника, змушуючи його підробляти гроші.
Продовжила конкурс музично-поетична постановка «Гамалія». Після цього хлопці виконали хореографічний номер «Наш отаман Гамалія».
А завершився конкурс композицією «Смерть Шевченка» за мотивами «Симфонії» Івана Драча.
Варто зауважити, що поміж конкурсними номерами були музичні композиції у виконанні працівників закладу та тріо бандуристок із Луцька.
По завершенні свята найкращі вихованці були представлені до нагородження. Так, у номінації «Літературна творчість» перемогу отримав Дмитро Николюк, у номінації «Хореографічне мистецтво» кращим визнали Олексія Бондаренка, кращим музичним виконавцем став Василь Павленко, а вихованець Іван Кузьменко отримав відзнаки одразу у двох номінаціях: «Театральне мистецтво» та «Образотворче і декоративно-прикладне мистецтво».
Начальник відділу культури і туризму Ковельської РДА Тетяна Матяшук, яка вручила вихованцям дипломи, побажала їм стати на правильну дорогу. «Дивлячись на них, не вірю, що вони могли скоїти щось погане», - зізналась вона.
Опісля чотирьом вихованцям колонії вручили паспорти, 11 – ідентифікаційні коди. Проте найбільшим це свято, мабуть, стало для Дмитра Ніколюка та Ігоря Левицького, яким начальник установи, майор внутрішньої служби Іван Абрамчук видав довідки про звільнення. «Завжди приємно, коли звільняються вихованці, а ще приємніше, якщо це відбувається умовно-достроково», - зауважив він, побажавши хлопцям не забувати, що їх навчили у колонії, проте назавжди забути те, чим вони займались у минулому.
Опісля вітальне слово взяли гості свята, зокрема благодійники, які не стоять осторонь проблем закладу. Усі вони бажали хлопцям працювати над собою, навчитись інакше мислити та більше ніколи не повертатись за ґрати. Крім того, всі вони прийшли з гостинцями та подарунками.