У Луцьку відкрили котел на альтернативному виді палива
Ще одним кроком для зменшення споживання газу та економії бюджетних коштів стало встановлення котла на альтернативному паливі у котельні, яка надає теплоносій і гарячу воду у Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги № 3 та Волинський обласний госпіталь для інвалідів війни.
Оглянути нововстановлене обладнання сюди завітали голова облдержадміністрацій Володимир Гунчик, Луцький міський голова Микола Романюк, перший заступник міського голови Святослав Кравчук.;
Директор ДКП “Луцьктепло” Олександр Киричук зауважив, що опалення газом бюжетних установ дороговартісне. Очолюване ним підприємство хоче поступово перевести на альтернативні види палива усі котельні, які обігрівають заклади охорони здоров`я, освіти тощо. Перший такий котел 0,22 МВт встановлено на котельні біля Волинського обласного госпіталю інвалідів війни та Луцького центру первинної медико-санітарної допомоги № 3. Для його роботи використовуватимуть палети, які виробляють на Волині. Олександр Киричук зауважив, що у літній період підігріватимуть воду для обох лікувальних установ виключно на твердопаливному котлі. Крім того, він може використовуватися й для подачі теплоносія, але до того часу, поки температура повітря є не нижче 3-5 градусів морозу. У зимовий період використовуватимуть газовий і твердопаливний котли паралельно. Це дасть значну економію коштів.;
Олександр Киричук повідомив, що усі роботи виконані за кошти ДКП “Луцьктепло”. Орієнтовна вартість - 400 тисяч гривень. Однак, це лише перша черга робіт. Він зауважив, що тут планується встановити ще один котел, який дасть можливість повністю відмовитися від використання природного газу для подачи текплоносія і гарячої води у медзаклади. Загальна вартість обох черг робіт становитиме приблизно один мільйон гривень.
Своєю чергою, міський голова Микола Романюк зауважив: “У зв`язку з ситуацією, яка склалася з “блакитним паливом”, нині багато людей, і у Європі зокрема, задумалися над тим, що газ - то добре, але коли його не вистачає, то варто шукати альтернативну. Інше ж питання - це вартість газу, яка висока і меншою не буде. Ця котельня подає теплоносій і гарчу воду у дві бюджетні установи”.;
Він наголосив, що встановлення цього твердопаливного котла — це лише перший крок. За його словами, до кінця року планують встановити котел на альтернативному паливі у котельні на пр. Відродження, 13 б. Тут виробляють теплову енергію і підігрівають воду для Луцької міської клінічної лікарні та Луцького центру первинної медико-санітарної допомоги № 2.
Крім того, за грантові кошти від Фонду Е5Р буде встановлено котел на альтернативному паливі потужністю 2,5 МВт в котельні по вулиці Боженка.
Микола Романюк зауважив, що міська влада й надалі продовжуватиме роботи з впровадження альтернативних видів палива та енергозберігаючих технологій.
Проте, міський голова додав, що велика увага приділяється питанням екології. Висуваються дуже високі вимоги до обладнання котелень, фільтрів тощо, аби не забруднювати викидами навколишнє природне середовище.
Про технічні особливості обладнання та особливості його роботи присутнім розповів директор підприємства “Волинь-Кальвіс” Анатолій Понікарчук, яке є виробником цього устаткування.