Волинські виборці голосували за дороги і вікна?
Дмитро Безвербний, голова Асоціації молодих реформаторів, розповів, що напередодні позачергових парламентських виборів України 2014 року, активісти громадянського руху «Чесно» відвідали понад 50 населених пунктів Волинської області, серед них і всі районні центри, аби розповісти волинянам про важливість їх голосу на виборах. Активісти також надавали повну інформацію населенню щодо виборчого процесу.
З’ясувалось, більшість волинян, які проживають у малих населених пунктах області були погано проінформовані щодо діяльності кандидатів та особливостей їх виборчих програм. Так, більшість з них готові були голосувати за тих, хто «відзначився» голосуючи за «диктаторські закони 16 січня».
Зокрема, у селі Ветли, родом з якого нардеп-комуніст Адам Мартинюк, виборці розповіли, що підтримають його на виборах, незважаючи на те, він голосував за «диктаторські закони 16 січня». Жителі села мотивували своє рішення тим, що політик значно посприяв у розбудові села. Мартинюк за власні кошти зробив ремонт доріг на малій батьківщині та купив нові вікна для освітніх закладів.
Своєю чергою, Оксана Федорук, представниця Громадського сектора Євромайдану Волині, зазначила, що така тенденція пов’язана з тим, що багато волинян, навіть після Революції Гідності, мислять категоріями: «Що кандидат зробив особисто для мене?». Проте активістка наголосила на тому, що це не стосується усього населення області. Багато селян просто не мають доступу до інформації.
Під час під підбиття підсумків роботи інформаційної кампанії «Голосуй чесно! – Обирай гідних!» наголосили і на тому, що до інформаційної кампанії напередодні виборів, долучилися багато волонтерів. Раніше громадський рух мав проблему із залученням активістів до просвітницької роботи, проте цього року волиняни активно пропонували свою допомогу.