«Україна в цій непростій обстановці зобов’язана вистояти і перемогти», – екс-радник Путіна
Андрій Ілларіонов зазначає: «Впродовж ;останніх трьох ;тижнів Путін запропонував Обамі так званий Grand Bargain - пропозицію про укладення Великого пакту - подібну тих пропозицій, які були зроблені Гітлером Чемберлену і Сталіну у серпні 1939 р. ;Як відомо, Сталін погодився на угоду, яка увійшла в історію під назвою пакту Молотова Ріббентропа, Чемберлен - ні. Через тиждень німецькі війська вторглися в Польщу, і почалася Друга світова війна».
Він констатує, що деякі спостерігачі спробували розгадати суть пропозицій Путіна Обамі. Зокрема оглядач «Нью-Йорк Таймс» Роджер Коен припустив, що це може бути обмін України ;на Іран. Олександр Лебедєв спільно з Владиславом Іноземцевим в «The Independent» (Лебедєв – видавець ;«Новой газеты» і ;«Independent», Іноземцев - член наукової ради та президії Російського ради з міжнародних справ. - «ГОРДОН») запропонували Заходу визнати Крим російським в обмін на відновлення українського контролю над східним Донбасом і на відмову від обвинувачення Росії в актах агресії.;
«Путін сподівається, що Захід визнає російську сферу привілейованих інтересів - як мінімум весь пострадянський простір, - констатує аналітик. -
Видається однак, що стратегічні побажання Путіна набагато більш амбіційні. Їм він присвятив значну частину своєї ;«Сочинсько-Валдайської промови» 24 жовтня. Суть їх полягає в тому, що США і в цілому Захід визнають російську сферу привілейованих інтересів, що означає відмову від будь-яких заходів щодо її захисту з боку Заходу. Хоча офіційно межі цієї зони не були оголошені, судячи з усього, в неї входить як мінімум весь пострадянський простір».
У цьому контексті Ілларіонов також згадує про ;термінове і безпрецедентне ;за змістом звернення до народу ;президента Казахстану. ;«Назарбаєв повідомив про своє передчуття ;наближення «глобальних випробувань», в ході яких «буде змінюватися нинішня архітектура світу», причому далеко ;«не все держави зможуть пройти через них». Назарбаєв прямо сказав про те, що Казахстан знаходиться в «безпосередній близькості до епіцентру геополітичної напруги». Це ж твердження правильне ;і для України», - зазначає ;він. А відтак підкреслює: «Україна в цій непростій обстановці зобов`язана вистояти і перемогти».
За інформацією Ілларіонова, поки що Путіну не вдалося переконати Обаму. Тож чергову спробу він зробить під час саміту ;G20 в австралійському Брісбені 15-16 листопада.
Якщо ж ;відповідна угода не буде укладена, то, зауважує він, «у Путіна не залишиться інших способів, як продовжувати шантажувати навколишній світ, підвищуючи для нього ціну ;«відмови від путінського пропозиції, від якої неможливо відмовитися». Перший напрямок цього шантажу - відновлення російського військового наступу проти України». ;А після цього ще раз підкреслює: «Безвідносно до кремлівських планам України в цій непростій обстановці зобов`язана вистояти і перемогти».