«Путін перебуває в пастці», – експерт
Наразі ж Володимир Путін «заговорює ситуацію», показово протиставляє себе Заходу. Посилаючись на «Радіо Свобода», повідомляє «Волинська правда».
Професор Вищої школи економіки, член вченої ради Московського центру Карнеґі Микола Петров упевнений, що Володимир Путін багато виступає, тому що його можливості практичного маневру обмежені.
«Путін перебуває в пастці, – вважає Петров, – з одного боку, йому потрібно підтримувати свою військову мобілізаційну легітимність, з іншого боку, йти на подальшу конфронтацію із Заходом Кремль боїться, просто тому, що це економічно дуже небезпечно, економіка отже не росте. І якщо люди зрозуміють, що Крим не безкоштовний, і вся ця риторика «вставання з колін» дорого їм коштує, то легітимність похитнеться».
На думку експерта, Володимир Путін тепер виступатиме все частіше і частіше: «Йому нічого іншого не залишається, він не може діяти, він не може поліпшити економіку, він не може робити якісь ризиковані військові авантюрні кроки. Тому він зараз нескінченно всім все пояснює, і це «заговорювання» ситуації, ця риторика, досить жорстка, на адресу Заходу – це єдине, що йому зараз залишається для підтримки рейтингу».
При цьому Микола Петров бачить у виступах Путіна ознаки того, що російський лідер сподівається на вирішення ситуації, в якій опинилася Росія, по волі випадку: «Я думаю, що він достатньо впевнений в тому, що в черговий раз карти так ляжуть, що його проблеми вирішаться якимось чином самі собою, як багато разів у минулому відбувалося, коли або зростали ціни на нафту, або, навпаки, вибухнула світова економічна криза, і наслідки війни в Грузії для Росії виявилися не настільки значними, як спочатку очікували. Цілком очевидно, що у нього досить короткий горизонт планування».
Професор ВШЕ каже, що, на його думку, у президента Росії склалася впевненість у тому, що його лінії поведінки в міжнародних справах в майбутньому стануть дотримуватися всі країни: «Розрахунок Путіна полягає в тому, що він першим поламав правила гри напередодні того, що світовий порядок, яким він був у минулому, буде змінюватися. І той, хто перший почав ігнорувати існуючі правила, виявиться не вигнанцем, як Росія зараз, а буде у виграші. Йому всі кажуть, що США вже назавжди втратили свою роль лідера, що Китай, навпаки, на великому підйомі, і ось зараз так різко подружитися з Китаєм – це може виявитися в перспективі, з його точки зору, далекоглядним ходом».