Відбудеться святковий концерт народного аматорського оркестру народних інструментів «Волинянка»
Творча біографія оркестру ;розпочалася в 1964 році. Колектив, який об’єднав найкращих луцьких музикантів, був створений для музичного супроводу народного аматорського ансамблю танцю «Волинянка».
Разом з ансамблем танцю «Волинянка» оркестру не раз аплодували глядачі та учасники Міжнародних фестивалів ;танцю в 1968, 1974, 1977, 1979, 1980 роках – Польщі; в 1971 – Угорщини; в 1972 – Югославії; 1974 – Молдавії; 1976 – країн Середземномор’я – Греції, Туреччини, Мальти, Тунісу, Лівії; 1977, 1980 – Німеччини; 1984 – Чехословакії.
В 1980 році після поїздки в Німеччину ;на Міжнародний фестиваль Сорбської народної музики, де оркестр виступав уже з своєю окремою програмою, згідно постанови колегії Міністерства культури України ;йому було присвоєно почесне звання “народний аматорський”.
У різні роки цікаво і творчо працювали з цим колективом народний артист України Товій Рівець, заслужені працівники ;культури України - ;Анатолій Вихованець та ;Олександр Мізюк, ;Анатолій Кухтюк, ;Олександр П’ятачук. Нині його очолює кандидат мистецтвознавства Віталій Охманюк.
В репертуарі колективу серед інших творів велике місце займає український фольклор.
В складі оркестру солістка та 8 виконавців, які грають на старовинних народних інструментах.
Завдяки творчій діяльності «Волинянки», з національною культурою України ознайомилися люди багатьох країн світу. Оркестр «Волинянка» разом з ансамблем танцю є лауреатом та учасником міжнародних фестивалів фольклору ;у Югославії (Руский Крестур, Новий-Сад), Німеччині (Берлін, Дрезден, Карл-Маркс-Штадт, Бад-Зальцуфлен, Шваленберг, Бітбург), Австрії (Відень), Польщі (Бруси, Катовіце, Влодава, Крушвіца, Лодзь, Замость, Ольштин, ;Бельско-Бяла, Стрегом), Словакії (Виходна), Франції ;(Агно, Аспак), Словенії (Марібор), ;Швеції (Кіруна), ;Ізраїлі (Хайфа), Португалії (Сантарем, Матасінхос, Фаро), Греції (Іоаніна, Катаріна), Єгипті (Каїр), Росії (Москва, Таганрог), Греції (Аттика), Туреччині (Анталія), Англії (Біллінгейм), Швейцарії (Фрібур), Китай (Цянгтан); Бельгії (Хаселт).
Життєрадісний, закоханий в свою справу – відродження українського фольклору, оркестр народних інструментів “Волинянка” повний творчих планів та задумів, які бере з невичерпного джерела культурної спадщини українського народу.
В програмі концерту виступ оркестру та ансамблю танцю «Волинянка» з презентацією найпершого танцю «Волинська полька», який у далекому 1964 році був виконаний уже під супровід живого оркестру та родзинкою свята буде виступ ретро-оркестру у складі усіх керівників та учасників різних років.
Приходьте на святковий концерт оркестру «Волинянка» і ви отримаєте море позитивних емоцій, гарний настрій та заряд позитивної енергії.