У Луцьку на 450 підприємствах працює 70 тисяч осіб
Перспективи створення робочих місць у Луцьку є такими: в напрямку енергозбереження та все, що з ним пов`язано: утеплення фасадів, модернізація систем опалення, виготовлення та реалізація альтернативних джерел опалення; збільшення частки створення нових робочих місць малим та середнім бізнесом, який включає в себе самозайнятість та зайнятість членів сім`ї; створення ОСББ - як потенційно великий сегмент ринку зайнятості, який передбачає основну та договірну працю; у 2015 році планується завершення реконструкції приміщення колишнього кінотеатру «Промінь», де в перспективі також будуть потрібні працівники.
Перспективний прогноз створення нових робочих місць тісно пов`язаний з реформами уряду, децентралізацією влади та підписаною угодою про асоціацію з Євросоюзом. Нові робочі місця мають створюватися у сегменті малого та середнього бізнесу. У Європейських країнах від 30% до 70 % працюючих осіб зайняті в малому бізнесі. У місті Луцьку на 450 підприємствах працює майже 70 тисяч осіб, в той час як у сфері малого підприємництва 15,3 тисячі осіб.
Допомогу у започаткуванні малого бізнесу надає служба зайнятості шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю. З початку року одноразову допомогу для відкриття власної справи надано 87 безробітним, середній розмір ОДБ становить 14 тис. грн. Навчання за напрямком «підприємець-початківець» проводиться висококваліфікованими викладачами- практиками на базі Волинського технікуму національного університету харчових технологій.
Проводиться бліц-навчання для роботодавців за галузевою ознакою. В тому числі і для підприємців-початківців.
На сьогодні, шляхом опитування, роботодавці повідомили про створення до кінця року близько 100 нових робочих місць: 39 % в торгівлі, 11- громадському харчуванні, 37 - виробничій сфері, 13 - сфері послуг (це - швачки - 20, кравці - 10, касири торгівельного залу - 18, представники торгівельні - 10). Примітно, що всі місця створюються малим та середнім бізнесом.
Частковою фінансовою допомогою підприємствам, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них безробітних, є компенсація єдиного соціального внеску. У 2013-2014 роках працевлаштовано 53 безробітних на новостворені робочі місця та відшкодовано 141 тисячу гривень 33 роботодавцям міста.
На сьогоднішній день більш вагомим є процес збереження робочих місць. Продовжується практика довезення коштом роботодавця працівників з районів області до міста Луцька - за 10 маршрутами здійснюється довіз понад 300 осіб.
На підприємствах міста є посади, на які відсутні претенденти на місцевому ринку праці. Тому надаються дозволи на застосування праці іноземних громадян на підприємствах міста: у 2014 році видано 26 таких дозволів.