Як волинські волонтери допомагають бійцям
“Коли стало холодно, задумались над тим, як ще можна допомогти нашим бійцям. Порадилися з дівчатами — і почали робити ось такі заправки для борщу... Почали ще робити корейську моркву”, - каже Лариса Калитюк. Про це інформує Телевізійний центр Ковель.
Рецептура таких страв - домашня. Волонтер Галина Шевчук фасує свіжоприготовлену моркву.
“Сюди додаємо оцет, олію і ось такі приправи ми додаємо. Ми самі їх купуємо. Стараємось купувати, де дешевше ...”, - розповідає волонтер Галина Шевчук.
Двері до волонтерів майже не зачиняються: небайдужі ковельчани приносять продукти, теплий одяг та взуття.
Волонтери нарікають: коли раніше бракувало продуктів, то тепер не вистачає робочих рук.
“Подивіться, тут старі всі люди. Тому в мене є пропозиція для молоді: приходьте, підтримайте нас, допоможіть...”, - каже громадська активістка, волонтер Галина Лічман.
Найпопулярніше ім`я ковельських жінок-волонтерів — Галина.
“Ми зустрілися в “Союзі українок”. І Галина нам сказала, що тут бракує робочих рук. От я і прийшла. Допомагаю чистити часник. Готуємо продукти, щоб хлопці були здоровими...”, - розповідає Галина Білінська.
Хоч пункт прийому допомоги для воїнів АТО діє у Ковелі, продуктами та одягом волонтерам допомагають звідусіль.
“Хочеться подякувати жителям села Щедрогір Омелянчук Світлані та Валерію, протоієрею Сергію Шамайлу, селянам з Окачевого, Підгір`я та інших населених пунктів. Вони зібрали цілий гараж продуктів, і коли ми приїхали все казали, що замала машина, аби все забрати... ”, - каже Світлана Карпук.
Оскільки об`єми переробки продуктів у волонтерів зросли, на заміну ручній праці прийшли механізми: придбати овочерізку та сушку, наприклад, допоміг підприємець Богдан Фалюш. Так всі разом вони роблять добрі справи. І сподіваються, що з часом їхній підрозділ добровольців виросте до масштабів повноцінної “волонтерської сотні”.