Сьогодні у Луцьку писатимуть листи на захист прав людини
«Цього року громадська організація «Фундація розвитку громад» стала партнером всесвітнього руху «Amnesty International», що нараховує 7 млн. людей у всьому світі, що виступають на захист загальновизнаних прав кожної людини. Протягом півстоліття Amnesty International – найбільша у світі правозахисна організація, що відслідковує порушення та домагається справедливості, даючи надію пригнобленим та забутим. Ми запрошуємо небайдужих долучитися до цього всесвітнього руху та підтримати тих, хто цього потребує, бо ці ;листи мають силу рятувати» - говорить виконавчий директор ВОГО «Фундація розвитку громад» Юлія Євпак.
Так, 10 грудня, у Міжнародний день прав людини, з 10:00 до 16:00 в приміщення Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олени Пчілки (м. Луцьк, вул. Шопена, 11, 2 поверх) запрошуються усі небайдужі, аби писати листи на захист прав людини. Мета заходу – приділити увагу й час тим, чиї права були порушені, та показати свою небайдужість до цієї проблеми.
Серед українців, які потребують підтримки прямо зараз – учасниця «Євромайдану» Ірина Рабченюк та відомий український кінорежисер Олег Сенцов. Ірина була побита «Беркутом» 1 грудня 2013 року під час мирної демонстрації на Майдані Незалежності. Тепер вона не бачить на праве око. Запитайте владу, чому протягом року після подій на Євромайдані винні у побитті Ірини Рабченюк та ще десятків інших мирних демонстрантів й досі не постали перед судом. Український кінорежисер, майдановець та учасник мирних акцій протесту проти російської окупації Криму Олег Сенцов разом з Олександром Кольченком, Геннадієм Афанасьєвим та Олексієм Чирнієм були затримані Федеральною Службою Безпеки РФ у Севастополі та вивезені до Москви. Там вони перебувають під вартою й досі – їх звинувачують у тероризмі. Там Олега та інших українських патріотів піддавали жорстоким катуванням, аби змусити зізнатися в організації терористичних актів. У зустрічі з українським консулом їм було відмовлено, пояснюючи це тим, що підсудні є громадянами Росії. ;Але ж насправді, незаконно затримані українці іншого громадянства не приймали та мають лише українські паспорти. Дізнатися, хто саме зараз потребує підтримки та отримати більш детальну інформацію про Марафон написання листів можна на сайті http://marathon.amnesty.org.ua/.
«Надсилаючи сотні тисяч листів ми здійснюємо тиск на уряди країн, де відбуваються порушення прав людини, а також висловлюємо свою підтримку жертвам порушень» - повідомляють організатори.
Марафон написання листів є глобальним заходом, який проводиться кожного року до Міжнародного дня прав людини (10 грудня). Ідея марафону народилася у Варшаві у 2001 році. З часом, Марафон став всесвітньою акцією і буде вже15-тим. У нашій країні Марафон відбудеться вже ввосьме. Листи цього року будуть писати в більш ніж 50 містах України.