ТОП-10 найбільших хабарників року, яких “впіймали за руку”
Керівник комунального підприємства "Основаніє" у Запоріжжі посів почесне десяте місце у річному хіт-параді хабарів. Його "хапали за руку" аж тричі. З грошей, які виділялись державою цього року на ремонт ліфтів, він поклав до своєї кишені 290 тисяч гривень, - повідомляє "ТСН".
Дев`яту сходинку посіли контролери Національної комісії фінансових послуг. Під час виїзної перевірки вони пропонували структурам, що займаються фінансовим лізингом, мінімізувати порушення за кругленьку суму - 180 тисяч гривень.
Восьме місце отримала столична чиновниця Мінекології. Щоб надати ліцензію на переробку шкідливих відходів, жінка вимагала 14 тисяч доларів (182 тисячі гривень). Разом з грошима у неї знайшли вісім протитанкових гранат. Тепер піклуватись про довкілля колишня чиновниця зможе хіба що в тюремній камері.
Сьомий щабель переходить до міліції. Колишній підполковник МВС боровся зі злочинністю на Дніпропетровщині, як міг. За 479 тисяч гривень Сергій Булькач готовий був заплющити очі навіть на незаконну діяльність гральних автоматів.
На шостій позиції - хабар у 357 тисяч гривень за право видобувати корисні копалини. Вказані кошти потрапили до кишені заступника голови держінспекції сільського господарства.
На п`ятій сходинці "параду хабарів" опинився депутат сільради з Херсонщини. Він пообіцяв підприємцю пів-гектара курортної землі на Арабатській стрілці за 120 тисяч доларів (1 мільйон 162 тисячі гривень). Сільський депутат охоче хапав торби з готівкою просто на трасі, але тут його і спіймали "на гарячому".
Четверте місце отримала суддя Господарського суду Одещини. За те, щоб змусити страхову виплатити гроші постраждалому, він вимагав 570 тисяч гривень. Син колишнього заступника прокурора Одеської області - Павло Меденцев - отримував гроші частинами. Під час передачі останньої частини коштів його і схопили.
Бронзова медаль за нахабне хабарництво - на Черкащині. Тут начальник із земресурсів вимагав 57 тисяч доларів (684 тисячі гривень) за те, що дозволить підприємцю орендувати майже 400 га землі. За Черкащиною залишається і престижне друге місце.
"Срібло" в суддів, які своєю нахабністю переплюнули майже всіх. За те, щоб визнати спадок за вдовою, вершителі волі Феміди захотіли п`ять тисяч доларів. А коли дізнались, що спадок чималий, збільшили апетити майже вдесятеро. Саме під час передачі 46 тисяч доларів (690 тисяч гривень) їх і зловили. Судді були не без гумору - хабар брали у "гангстерському ресторані". Анатолій Іванов, один зі звинувачених суддів, від хабара відхрещується, мовляв, усе це - провокація і особиста помста.
Переможцем хіт-параду хабарників став чиновник земельного агентства Миколаївщини. Коли пів-країни на Майдані скидали корупційну владу, Віталію Лепесі терміново знадобились майже півмільйона доларів (4 мільйони 756 тисяч гривень). Саме стільки чиновник вимагав за те, щоб віддати в оренду майже дві тисячі гектарів землі для сільського господарства. Але набити кишені йому так і не пощастило. Найнахабнішого чиновника року "впіймали за руку", коли він брав першу частину грошей - півтора мільйона гривень.