У Луцькій лікарні відкрили оновлене реанімаційне відділення
Протягом останніх років територія та приміщення Луцької міської клінічної лікарні зазнавали значних збитків внаслідок підтоплень під час літніх злив. 30 липня 2013 року після зливи були затоплені підвальні та приміщення перших поверхів будівель лікарні (стерилізаційна, пральна, матеріальний і продовольний склади та склад зберігання матеріального резерву на випадок надзвичайних ситуацій, архівні приміщення ( бухгалтерія та медичний, овочесховище). Була пошкоджена система електропостачання закладу, зіпсовані продукти та вироби медичного призначення на складах, затоплена архівна медична документація. Сума завданих стихією матеріальних збитків склала майже 2 млн грн.
Був виконаний комплекс робіт із ліквідації наслідків та попередження повторних підтоплень лікарні. Восени 2013 року проведено реконстукцію зливової каналізації на території лікарні, роботи з благоустрою територій, часткового відновлення асфальтового покриття та укріплення фундаментів, відремонтовано покрівлю приміщення бактеріальної лабораторії.
Навесні 2014 року виконано ;капітальний ремонт системи електропостачання лікарні, замінено і перенесено з підвальних поверхів електрощитові. Використано 474, 9 тисяч гривень.
Після цього розпочато укріплення лікувального корпусу закладу. На даний час металічними інженерними конструкціями скріплені сходові клітки до 4-го поверху. Ці роботи тривають.
Велика частина робіт проводилась у приміщеннях відділення анестезіології. У зв’язку з цим, було прийнято рішення виконати ремонт відділення із урахуванням сучасних вимог до реанімаційних відділень. Вартість робіт з укріплення корпусу лікарні та приміщень відділення анестезіології і реанімації склала 508, 3 тисяч гривень. Роботи виконувалися за рахунок бюджетних та позабюджетних коштів.
Силами відділення анестезіології і реанімації забезпечується знечулення оперативних втручань. Загалом у Луцькій міській клінічній лікарні щороку використовується понад 8 тисяч операцій. При цьому використовуються усі сучасні методи загального знеболення, впроваджені в практику і широко застосовуються методи регіонарної анестезії.;
У відділенні анестезіології і реанімації проведено капітальний ремонт приміщень, облаштовано систему комунікації - замінено електропроводку, біля кожного ліжка забезпечено достатню кількість елекророзеток, під’єднання для подачі медичного кисню. Створено робочі місця для персоналу безпосередньо у блоці інтенсивної терапії. Черговий лікар матиме можливість постійного спостереження за станом хворих. За умови оснащення необхідним обладнанням є можливість виводу інформації з моніторів стану пацієнтів на центральний пункт, як це зроблено у лікарні у палатах інтенсивної терапії кардіологічного та неврологічного відділень. На даний час у палатах інтенсивної терапії відділення анестезіології створено умови для розміщення 12 пацієнтів. Для проведення інтенсивного лікування згідно стандартів необхідно відповідне медичне обладнання: насемперед 5 моніторів стану пацієнтів з центральною станцією, 5 апаратів штучної вентиляції легень, док-станції з інфузоматами.
Зауважимо, що ремонту відділення не було із 1985 року. Додамо, що 25%пацієнтів, котрі сюди потрапляють - це хворі із важкою політравмою. 12 % складає показник летальності.
Головний лікар лікарні Лариса Духневич запевнила, що відділення нічим не гірше, ніж у європейських лікарнях. Саме тут вперше в області була застосована інгаляційна та провідникова анестезія.
Луцький міський голова Микола Романюк подякував Ларисі Духневич та усьому колективу за роботу. Він переконаний, що медики вклали у це відділення душу. Він наголосив, що міська влада і надалі допомагатиме лікарні.