Лучани можуть надіслати скаргу до міськради в режимі онлайн
Про це IA ZIK повідомили у Центрі політичного аналізу та виборчого консалтингу.
Луцький віце-мер Тарас Яковлев розповів присутнім представникам комунальних підприємств та структурних підрозділів Луцької міської ради, долученим до реалізації проекту «Відкрите місто», про результати дводенної наради партнерів з розвитку проекту «Відкрите місто», яка ;відбулась у Луцьку.
«Під час всеукраїнської наради представники близько п’ятнадцяти «Відкритих міст» презентували свої напрацювання в рамках проекту і результатом цієї наради стало прийняття Меморандуму про створення «Асоціації відкритих міст», яка буде займатися роботою з платформою «Відкрите місто» і розбудовою електронної демократії в Україні», – повідомив Яковлев.
Також він подякував присутнім за плідну роботу в рамках проекту, результатом якої став зафіксований один із найвищих показників результативності функціонування інтерактивної веб-платформи у Луцьку з-поміж інших «Відкритих міст».
Про особливості роботи відповідальних працівників комунальних підприємств і структурних підрозділів Луцької міської ради з повідомленнями на платформі «Відкрите місто» та пропозиції щодо усунення недоліків, які інколи виникають у їх роботі, на прикладах розповів експерт Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу, модератор платформи «Відкрите місто» у Луцьку Володимир Павлюк.
За словами експерта, під час роботи з платформою «Відкрите місто» у відповідальних працівників можуть виникати проблеми з переадресацією позначених проблем. Так, зокрема, нещодавно подібне питання виникло із повідомленням про непрацюючий ліхтар біля одного з луцьких будинків. КП «Луцьксвітло», яке відповідає за освітлення у місті, з’ясувавши, що ліхтар знаходиться не на балансі їхнього підприємства, переадресувало повідомлення до департаменту житлово-комунального господарства, яке, у свою чергу, переадресувало повідомлення попередньому одержувачу. У такій ситуації Володимир Павлюк порадив присутнім давати користувачам веб-платформи чітку та конкретну відповідь, чому організація не може вирішити дану проблему, після чого у департаменті ЦНАП будуть шукати, хто цю проблему дійсно повинен і може вирішувати.
Бувають і такі випадки, коли організація, до якої надійшло повідомлення не може вирішити позначену проблему, але точно знає, кому її можна переадресувати, щоб її взяли в роботу і вирішили. У таких ситуаціях модератор веб-платформи «Відкрите місто» теж дав кілька порад відповідальних працівникам.
«Якщо відбувається переадресація на організацію, яка не працює з сайтом «Відкрите місто», потрібно вказати контакти відповідної організації, щоб користувач зміг зв’язатись з відповідною особою, яка буде займатись вирішенням проблеми. Якщо ж одна організація закриває проблему з мотивацією, що доручено вирішити проблему іншій організації, яка теж працює з сайтом «Відкрите місто», потрібно у коментарі попросити модератора переадресувати повідомлення на відповідну організацію і проблема надійде до тієї організації», – пояснив Володимир Павлюк.
На завершення робоча група з реалізації проекту «Відкрите місто» обговорила можливості та перспективи щодо удосконалення та розширення можливостей платформи. Уже до кінця року завдяки розробникам сайту «Відкрите місто» платформа може розширитись новими шарами, функціями, а також новими організаціями. Зокрема, до проекту можуть бути долучені луцькі ЖЕКи.
Довідка "ВП":
Підтримка проекту «Запровадження моделі ефективної співпраці місцевої влади та громади міста для вирішення локальних проблем через впровадження елементів електронної демократії», що виконується Центром політичного аналізу та виборчого консалтингу в партнерстві з Луцькою міською радою, була здійснена Фондом Східна Європа в рамках програми «Відкрите місто: посилення участі громадян у розвитку місцевої громади», що є ініціативою Фонду Східна Європа і виконується за фінансової підтримки Фонду Ч. С. Мотта та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).