Валерій Дунайчук – голова Камінь-Каширської райдержадміністрації
У актовій залі тамтешнього будинку рад – людно. Воно й дивно: представлення керівника виконавчої гілки влади краю – непересічна подія, зважаючи на те, скільки часу районній владі довелося працювати без голови. Відтак, зібралися представники виконавчої влади Камінь-Каширщини, місцевого самоврядування, депутати різних рівнів, громадськість та духовенство.;
Зачитавши розпорядження Президента України Петра Порошенка про призначення головою Камінь-Каширської райдержадміністрації Валерія Дунайчука, Володимир Гунчик звернувся до громади з проханням підтримати Валерія Савовича. Й аргумент голова облдержадміністрації навів беззаперечний: лише за умови консолідації зусиль влади та громади, район матиме реальну можливість на подальший успішний розвиток.
- Розумію, як непросто сьогодні працювати під акомпанемент гармат на сході, - наголосив Володимир Петрович. – Але навіть за таких непростих умов слід пам’ятати: влада працює на громаду й не люди повинні йти до влади, а влада до людей.
На подвійній відповідальності керівництва, а особливо в час війни, акцентував голова Камінь-Каширської районної ради Віктор Сус. Мовляв, левова частка роботи щодо соціально-економічного розвитку краю, щодо проведення мобілізації, забезпечення цивільного захисту та інформаційної безпеки лежить на плечах керівництва виконавчої гілки влади району.
Не забули й попередника – Сергія Дмитрука, котрий став до керма району фактично одразу після Революції гідності. Володимир Гунчик подякував панові Дмитруку за роботу й висловив упевненість, що фахівець із відповідним досвідом неодмінно має в і подальшому працювати на користь громади.
Потому голова облдержадміністрації поінформував присутніх про стан справ в області та окреслив напрямки подальшої роботи влади Камінь-Каширського краю. Спершу акцентував на тих темах та питаннях, котрі обговорювали на зустрічі голів облдержадміністрації із Президентом України Петром Порошенком.
- Із 18 березня розпочнеться демобілізація, - повідомив Володимир Гунчик. – Додому повернеться 35 – 40 тисяч чоловіків. І вони потребуватимуть особливої уваги держави, аби не було афганського синдрому. Люди рік провели на війні, у небезпеці! Це вже зовсім інші люди! Тому важливо не лише зустріти їх із квітами та оркестром, а й допомогти адаптуватися до мирного життя. А відтак Президент чітко зобов’язав відпрацювати комплексну програму реабілітації військових. Учора ми обговорювали це питання й віднайшли ресурс для впровадження відповідних заходів.
Окрема тема – зведення фортифікаційних споруд. Попри те, що відповідні об’єкти оборони будуватимуть на сході країни, до процесу активно долучаться і волиняни. Як зауважив голова облдержадміністрації, на східному рубежі вибудують три лінії оборони.
- В жодному разі ми не повинні розслаблятися, - підкреслив Володимир Гунчик. – Завдання агресора – повна дестабілізація ситуації в Україні. І саме від сильної армії залежить наша воля і незалежність. Розумію, що в умовах війни, коли щодня держава витрачає на ці цілі 200 мільйонів, громадам не легко, але якщо ми не створимо умов для захисту країни, то окупант піде далі, зокрема й на територію Західної України.
Не оминув голова облдержадміністрації й питання інформаційної безпеки. Мовляв, ворог воює не лише гарматами,;а й забиваючи голови українців відповідною інформацією. Відтак серйозною проблемою є відсутність поширення українських каналів на території північних регіонів Волині, де в результаті відчувається засилля білоруського мовника, котрий на свій лад інформує глядача про події в Україні. Відтак, особливі надії Володимир Гунчик покладає на впровадження цифрового мовлення.
У контексті інформаційної безпеки голова облдержадміністрації наголосив на ролі священнослужителів:
- Просив би всечесних отців сконсолідувати громаду. По великому рахунку, не має значення, до якої церкви ходить людина, все одно вона йде до Бога. Й у нього слід просити миру та спокою.
Одначе, думаючи про війну, не варто забувати й про справи щоденні. А відтак, наголосив Володимир Гунчик, слід працювати над бюджетом, проводити інформаційну та роз’яснювальну роботу щодо перспективи об’єднання громад, дбати за ремонт доріг та функціонування закладів соціальної сфери тощо.
На таких же аспектах акцентував і Валерій Дунайчук, окреслюючи пріоритетні напрямки своєї роботи. Окрім того, новопризначений голова райдержадміністрації запевнив присутніх, що завжди відкритий до спілкування.
- Усвідомлюю всі повноту відповідальності, покладену на мене, - відзначив у короткій промові Валерій Савович. – Переконаний, що потрібна конструктивна співпраця. Район на 50% - ліси та болота, а за цим – природні багатства. Відтак, роботи вистачить усім. Як мінімум, для початку потрібно вивести з тіні пилорами й попрацювати щодо збільшення кількості робочих місць.