На Луцькому СГЗ відкрили лінію з розливу горілки
Варто зауважити, що Луцький спирто-горілчаний завод то набирав обертів на виробництві, то припиняв свою роботу. Загалом же, завод почав працювати ще з 1946 року. Відтоді, його торгові марки ставали все більш популярними на території України. Зокрема, комбінат виготовляв 32 види горілки, яка була широко розповсюджена у країні.
Так, завод виробляв спирт етиловий зерновий трьох сортів якості (вищої очистки, “Екстра”, “Люкс”). Відтак, на засіданні центральної дегустаційної комісії концерну “Укрспирт” за 2003 рік спирт “Люкс” зайняв перше місце серед конкурентів. Разом з тим, комбінат виготовляв 32 види горілки, яка була широко розповсюджена у країні. Зокрема, це фірмові горілчані напої “Поліська особлива”, “Волинська”, “Віче”, “Лучеськ”, “Королівський банкет” тощо.;
До того ж, підприємство отримало численні нагороди, серед яких, переможець Національного Рейтингу “Краща торгівельна марка України”, переможець дегустаційного конкурсу галузевого рейтингу “Кращий виробник року, переможець всеукраїнського конкурсу якості продукції “100 кращих товарів України — 2004” та ін.
Проте з приходом до влади “сім`ї” Януковича становище спиртогорілчаного заводу погіршилося. Тоді ж, у 2011 році підприємство приєднали до ДП “Укрспирт” і виготовлення продукції призупинилося.
Після зміни влади, завод таки відновив свою діяльність, та не на довго. Він то починав працювати, то знову стикався із проблемами виробництва. Все ж, у 2015 році комбінат таки розпочав роботу. Тоді, перебуваючи з робочим візитом у Луцьку в.о. Директора ДП “Укрспирт” Роман Іванюк, повідомив про підписання нових контрактів, максимальне завантаження ліній із розливу та запуск заводу.
Сьогодні ж, під час огляду виробництва директор Луцького МПД Денис Шмаров розповів про причини затримки запуску заводу. Зокрема, він наголошує, що підприємство хотіли приборкати у приватні руки, згодом плани щодо заводу змінилися. Вагомим фактором простою було і виробництво “лівої” горілки, відповідно підприємство не витримувало конкуренції.
Разом з тим, Денис Шмаров розповів, що цього разу підприємство використовує звичні волинянам круглі пляшки. Вони дешевші, тож і люди матимуть змогу купувати продукт. Проте, за словами Шмарова, зниження ціни не стосується якості. Особливу увагу підприємство звертає на якісні властивості напоїв, тож працівники намагаються дотримуватися технологій виробництва та робити безпечний продукт.
Щодо планів роботи підприємства Шмаров зазначив, що усе залежить від реалізації. “Чим більше реалізовуємо, тим довше будемо працювати”, - наголосив директор.
Згідно з планом, до кінця цього місяця, на заводі повинні розлити 195 тисяч літрів міцного напою. Водночас, говорячи про потужності виробництва, є можливість розливати удвічі більше алкогольних виробів. До того ж, уже готові договори щодо реалізації продукту, зокрема й закордон.
Денис Шмаров каже, що основним завданням на сьогодні є спільна робота влади та бізнесу, а пріоритетом — якісна горілка, для безпеки людей.
Позитив у відновленні роботи Луцького спирто-горілчаного заводу відзначив очільник області Володимир Гунчик. Він наголосив на тому, що люди матимуть робочі місця, а місцевий бюджет отримає новий шлях наповнення.
Луцький міський голова Микола Романюк погодився із думкою посадовця і сам зазначив, що важливим стане психологічне сприйняття роботи заводу населенням. Мова йшла про те, що волиняни критично сприйняли призупинення роботи місцевого підприємства, тож його відновлення порадує багатьох містян.