Гунчик: Демобілізація – питання номер один
Загалом додому із фронту повернеться 3 тис. 500 волинян, котрих покликали до війська ще в першу хвилю мобілізації. А відтак представники влади різних рівнів уже сьогодні мають напрацювати алгоритм подальших дій: не лише зустріти з почестями чоловіків із фронту та сказати слова вдячності, а й гарантувати соціальний захист, зокрема можливість проходження реабілітації та лікування. Зрозуміло, що ветерани сьогодення потребуватимуть й допомоги щодо працевлаштування та виготовлення необхідних документів. Відтак позиція голови облдержадміністрації чітка – відповідні служби та відомства мають активно працювати в цьому напрямку й у жодному разі не грішити бюрократизмом.
А почали чергове засідання ради оборони області з обговорення питання інформаційної безпеки. Члени ради оборони зійшлися на тому, що необхідно посилити роз’яснювальну роботу й докласти максимум зусиль, аби різноманітні інформаційні провокації ворога не спрацьовували.
Нещодавно волинські ЗМІ повідомили: осіб, які ухилялися від мобілізації, притягнули до відповідальності. Зрозуміло, що цієї теми члени ради оборони області не могли оминути увагою. Відтак, роботу правоохоронці та силовики в цьому напрямку неодмінно посилять, адже відмова захищати власну землю від ворога – не лише моральний, а в першу чергу кримінальний злочин.;
Ще одне питання, котре стосувалося роботи правоохоронних органів, - випадок, що мав місце на Горохівщині, де тамтешніми полями гарцювали на джипах молодики в камуфляжах. Володимир Гунчик поцікавився, на якому етапі нині перебуває справа? На що начальник УМВСУ у Волинській обл. Петро Шпига відповів: очікувати того, що зловмисники понесуть кримінальну відповідальність, не варто, адже сторони конфлікту порозумілися й постраждалі отримали відшкодування збитків, зброю ж та авто правоохоронці вилучили.
Окрім того, аналізували роботу обласної медичної та територіальних лікарських комісій. Статистика доволі красномовна: медичний огляд пройшло більше семи тис. волинян, а придатними до військової служби медики визнали менше половини осіб – 3 тис. 126. У контексті питання голова облдержадміністрації наголосив: жодних зловживань не може бути, адже нині, коли в країні йде війна, не час торгувати «липовими» довідками.;
Що ж до мобілізації, а другий етап четвертої хвилі все ще триває, то проблеми з виконанням завдання є у Шацького, Ратнівського, Любомльського, Володимир-Волинського та Камінь-Каширського районів. Відтак тамтешньому керівництву, а також військовим комісарам, правоохоронцям та силовикам слід активніше працювати.
Слід зауважити, що віднедавна обласний військовий комісаріат підпорядковується командуванню «Захід», штаб котрого розташований у Рівному. Також нині йде процес формування нових військових комісаріатів на території області, який завершиться до 17 травня. А до 30 травня відповідні структури повинні запрацювати на повну потужність.