Волинський ДАІшник попередив трагедію, пов’язану із підпалом сухої трави
Інспектор відділу ДАІ з обслуговування Горохівського району Андрій Гагаловський власним автомобілем їхав на роботу. Поблизу села Шклинь обабіч дороги він помітив тліюче придорожнє дерево. Зупинивши авто, правоохоронець одразу викликав працівників з нагляду за утриманням вулично-шляхової мережі. Міліціонер вказав дорожникам точні координати пригоди, а сам, загасивши дерево, забезпечував безпеку дорожнього руху до приїзду відповідних служб.
"Мабуть, невідомі ще вночі підпалили суху траву, згодом полум’я перекинулося на стовбур. Страшно навіть подумати, які наслідки могли б настати, якби дерево впало на дорогу або ж на транспортний засіб", - прокоментував правоохоронець.
Шановні волиняни! Нагадуємо: за спалювання трави наступає відповідальність. Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено штрафні санкції: від 170 до 340 грн – громадянам, від 850 до 1900 грн – посадовим особам. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн, на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень. А за нанесення особливо великих збитків – передбачена кримінальна відповідальність.
Відповідно до статті 245 (Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п`яти років, або позбавленням волі на той самий строк.
У випадку, якщо внаслідок цього злочину загинули люди або відбулася масова загибель тварин, або наступили інші тяжкі наслідки, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6-ти років.