Постраждалим під Волновахою волинянам відмовляють у наданні статусу учасників АТО
Про це розповів боєць бригади Максим Вознюк, - інформує Громадське.Волинь.
Максима, разом з іншими бійцями у травні 2014 року мобілізували на Донеччину під час першої хвилі мобілізації. Вони перебували на блокпості біля міста Волноваха. 22 травня терористи обстріляли цей блокпост. Тоді загинули 18 бійців, більше 30-ти отримали поранення.
Максим Вознюк отримав поранення обох рук. Лікувався у Києві, потім волонтери відправили бійця на реабілітацію на Кіпр. Проте, хлопець втратив 25 відсотків працездатності.
«Деякі пальці в мене взагалі не згинаються. Майже не відчуваю пів руки. На роботу нікуди влаштуватись не можу, бо не можу підняти нічого тяжкого. Моя професія – автослюсар, вона вимагає фізичної праці. А я нічого робити не можу», – зазначає боєць.
Хлопець вирішив оформити статус учасника бойових дій. Проте, як виявилось, на той час Волноваха не входила до зони АТО, а тому оформити усі документи просто нереально. Для того, щоб зібрати усю необхідну документацію, потрібно витяг з наказу начальника сектору, який підтвердить, що бійці перебували на блокпості під Волновахою. А зважаючи на те, що Волноваха не входила до жодного сектору АТО, то відповідно й документ такий отримати неможливо.
«Військомат не приймає мої документи, бо не вистачає цього витягу. ;Я телефонував до Києва, в Міністерство оборони, але поки жодної відповіді немає. Вже пройшло багато часу і що робити далі я не знаю. Інші хлопці, які вижили під Волновахою, також не можуть отримати статус учасників бойових дій. А в багатьох поранення. Вони щось намагаються добитися, але їх так само ігнорують», – скаржиться Вознюк.
«Ми пішли туди відстоювати наші землі, ніхто не відмовлявся. Образливо за таку державу. Ми старалися, хотіли зробити, як краще, а тепер про нас всі забули», ;– зазначає військовий.
Проте, наразі прохання «волноваських» бійців таки почули. Бійці 51-ої бригади, які брали участь в бою під Волновахою, мають право отримати «учасника бойових дій» без витягу з наказу начальника сектору. Для цього вони повинні звернутися до військового обласного комісаріату.
«Вони мають право звернутися до командування військової частини і через нього оформити дані документи. Наразі комісія працює у Волинському обласному військовому комісаріаті. На даний час витяг із наказу начальника сектору не вимагаються у зв’язку з тим, що на той час, коли трапилась трагедія під Волновахою, центри та сектори ще не були створені. Оформлення документів і направлення їх на міжвідомчу комісію – це зараз в компетенції військових комісаріатів», – заявив виконувач обов’язків військового комісара Волинського військового комісаріату Роман Кулик.