Гості з Польщі говорили в Луцьку про місцеве самоврядування
Вони та Президент Асоціації регіонального розвитку Анатолій Пархом`юк, менеджер Фундації менеджерських ініціатив Богдан Юрчук зустрілися із Луцьким міським головою Миколою Романюком, його заступником Тарасом Яковлевим і оговорили питання партнерства з вдосконалення сучасного управління місцевими та регіональними публічними процесами з урахуванням участі громадян.
Микола Романюк подякував гостям за те, що у теперішній непростій ситуації українці відчувають велику підтримку польського народу, Президента Республіки Польщі Броніслава Коморовського. Міський голова акцентував на особливому інтересі українців до проекту “Український самоврядно-громадський стандарт”, який піде на користь громаді. Він зауважив, що партнерська угода між Луцьком і Любліном була підписана ще у 1996 році. Люблін дав хороший старт і тепер у Луцька 16 міст-партнерів у 9 країнах світу. Спільно із ними реалізовується багато проектів. Микола Романюк детальніше зупинився на проекті “Шлях Гедиміновичів” та розповів про добросусідські відносини з Любліном та його мером Кшиштофом Жуком, який ділиться досвідом як в економічній, так і політичній площині. “Для України відкриваються нові можливості і ми повинні цим скористатися”, сказав Микола Романюк.
Гості із Польщі розповіли, що проект сприятиме змінам в українському місцевому самоврядуванні, звертаючи особливу увагу на залучення громадськості до процесу розробки і прийняття управлінських рішень, прозорості органів місцевої влади та ефективності дій. Тривалість реалізації проекту два роки. Він фінансується з Програми Польсько-канадської підтримки демократії, Програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та канадського Міністерства закордонних справ торгівлі та розвитку. В рамках проекту заплановані численні семінари та тренінги, які будуть проводити висококваліфіковані експерти з Польщі, навчальні поїздки до Польщі для членів робочих груп щодо впровадження реформ та представників громадських організацій, а також надання підтримки за допомогою онлайн-консультацій. Партнерами проекту є міста Люблін, Луцьк, Рівне, Дніпропетровськ, Вінниця, Івано-Франківськ, Полтава та Суми.