Пальне на Волині продають за завищеною ціною
Про це стало відомо під час оперативної наради у голови Волинської ОДА Володимира Гунчика.
Зокрема, ;в.о. Голови Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Сергій Луговий зауважив, що в області протягом минулого року діяло 135 АЗС. Ряд із них встановлювали завищену та економічно-необґрунтовану ціну на паливо. Це відбувалося попри те, що заправки мали залишки пального, закупленого раніше за значно нижчою ціною.
Так, Антимонопольним комітетом було направлено рекомендації мережі АЗС “WOG” та розпочато справу щодо зловживання монопольним становищем на ринку роздрібної торгівлі. За словами Лугового, 25 лютого ціни на пальне там були найвищі. “Вони показують негативний приклад для інших учасників ринку”, - додав Луговий. Водночас, враховуючи рекомендації Волинського відділення АМКУ, решта учасників знизили ціну на паливо.
Разом з тим, каже Луговий, обґрунтовуючи чергове підвищення цін на внутрішні перевезення, перевізники закладали на 7 гривень більшу вартість паливно-мастильних матеріалів. “Підстав для підвищення ціни немає”, - зазначає чоловік.
До того ж, він зауважив, що у Нововолинську проти 21 перевізника було розпочато кримінальну справу щодо самовільного підняття цін на перевезення. А от пояснити, чому останнім часом ціни на дизпаливо стають вищими аніж на звичайне пальне, Сергій Луговий не зміг. “Пояснення цьому немає, це відбувається на державному рівні. Пояснити це неможливо”, - резюмував він.