Як у Луцьку відзначили міжнародний день людини з синдромом Дауна
Заняття були приурочені до міжнародного дня людини з синдромом Дауна, який відзначається 21 березня. На заняттях викладачі Палацу учнівської молоді Оксана Щебет та Жана Лінник з дітьми ліпили котиків із солоного тіста.
«Такі заняття з дітьми необхідно проводити бо їм це дуже подобається і вони творчо розвиваються, - коментує Олена Мельник, голова правління волинської обласної громадської Організації «Даун синдром». – ;Ми вдячні громадському об’єднанню «Самопоміч» за організацію цього майстер класу. Не часто зустрінеш людей, які допомагають цим дітям».
Як свідчить статистика, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:700 всіх новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.
«Батьки дітей з синдромом Дауна щодня борються за гідне існування своїх дітей, - розповідає Юлія Вусенко, керівник ініціативної групи об’єднання «Самопоміч». – Я вважаю, що нам потрібно об’єднуватись навколо цієї проблеми і всіляко допомагати цим дітям комфортно почуватися в суспільстві».
Міжнародний день людини з синдромом Дауна ставить перед собою мету привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими здібностями, адже вони трохи відрізняються від звичайних людей в плані інтелекту. Багато хто з них страждають від вроджених вад серця, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.
Організатором майстер класу виступило громадське об’єднання «Самопоміч». Активну допомогу в організації та проведенні заходу надав Палац учнівської молоді.
Відповідальний за організацію та проведення заходу – Михайло Бутенко, учасник ініціативної групи ГО «Самопоміч». Керівник ініціативної групи Юлія Вусенко.