У Луцьку переселенців навчали писанкарству
На початку співорганізатор заходу Катерина Панащук провела невеличкий екскурс в історію символів та кольористики, притаманних українських писанкам та волинським зокрема.
Катерина також розповіла про найпоширеніші символи, що зображаються на писанках, як-от хрест, сварга, «сігма», або символ змії, сітка, «дерево життя» тощо.
Для розписів було видано дерев’яні яйця та фарби. За традицією, яйця спочатку розділили на чотири частини – чотири сторони світу, лінії яких символізують собою хрест.
Найбільше, звичайно, зацікавили присутніх особливості писанок Волині. Як виявилося, для нашого регіону характерні рослинні та геометричні мотиви, що символізують землю й родючість. Волинські писанки відрізняються частим використанням червоного та зеленого кольору для забарвлення тла, білими та жовтими основними лініями розпису.
Організатори зазначають, що цей захід став дуже сімейним, було багато дітей, які зосереджено вимальовували свої перші писанки.
«Це все дуже неймовірно, бо на другий захід прийшло майже вдвічі більше людей. Ми хвилювались, аби на всіх вистачило матеріалів і ніхто не образився. Люди висловлюють подяку і захват, а ми почуваємось дуже піднесено». - розповіла керівник проекту Ірина Полєтуха.
Одна з переселенок Зоя Іванівна подякувала організаторам за майстер-клас і зазначила, що хотіла б ще відвідати схожі заходу. Найбільше зацікавили жінку волинські обереги.
Майстер-клас з писанкарства - другий захід, проведений у рамках проекту «Діалог/Диалог», спрямований на формування спільного культурного простору для лучан та переселенців.
Втілюють проект ініціативна група СГО "Молодіжна платформа" за підтримки програми "Active Citizens Ukraine" Британської ради та ГО «Самопоміч». Долучились до проекту представники ГО "Переселенці Криму і Донбасу".