Волиняни відправили Пасхальний вантаж на Луганщину
Транспортним засобом та ;пальним до нього забезпечив директор ТзОВ "Галактика - Авто" Сергій Корсак, - пише;ПроКовель.
За кошти працівників виконавчого апарату районної ради було придбано дитяче спортивне обладнання, а саме: м’ячі, скакалки, обручі, шахи, компаси, секундоміри. Депутат Андрій Мигуля повіз декілька комплектів українського вбрання для дітей ;молодшого шкільного віку. Юрій Хороших допоміг придбати побутову хімію. Педагогічний та учнівський колективи ЗОШ І-ІІІ ст. с. Поворськ підготували патріотичні малюнки, листи та солодощі. ; Майже щоразу керівництво ПАТ «Ковельсільмаш» вносить свою лепту у гуманітарний вантаж. На цей раз вони ;виконали окреме ;спецзамовлення ;бійців 24 штурмового батальйону. Також до цієї благодійної справи долучились депутати Лідія Козуля, Василь Мичко та ті депутати районної ради, які відмовились ;від отримання компенсацій за участь у сесійних засіданнях. Значний вклад у формування вантажу зробив міський Методичний кабінет ;управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради. На цей раз ;міські школи зібрали чималу кількість ;дитячих іграшок, сухофруктів, канцелярського приладдя та інше.
Передувало ;цій поїздці ;офіційне запрошення голови Старобільської районної ради Кулачка Миколи Олександровича ;делегації з Ковельського району з метою підписання офіційної Угоди про ;налагодження партнерських відносин і співпраці між ;Ковельською районною радою ;Волинської області і Старобільською районною радою ;Луганської області. Власне кажучи сама співпраця між Старобільською і Ковельською районними радами розпочалась давно. Адже в той період, ;коли ворог почав просуватись ;і захоплювати нові території ;до Старобільського району почали прибувати переселенці. І саме перший гуманітарний вантаж для мирних жителів цієї території був доправлений ;з ;Ковельського району за сприянням Волонтерського центру при Ковельській районній раді. Підписання Угоди відбулось в урочистій атмосфері у актовій залі Старобільської районної ради за участі: голови Ковельської районної ради Ігоря Верчука, заступника голови ради Галини Коляди, голови Старобільської районної ради Миколи Кулачка, голови Старобільської райдержадміністрації ;Анатолія Гаркова.
Ця Угода передбачає співпрацю між Ковельським та Старобільським районами в багатьох аспектах головні з яких:
- розширення безпосередніх контактів між громадянами обох територій;
- вивчення історії, культурної спадщини, а також культурних, політичних і економічних особливостей у формі спільних програм та обміну ;в галузі культури, мистецтва, спорту, економіки та громадської діяльності;
- спільна підготовка та реалізація транскордонних проектів та програм.
Налагоджуючи партнерські відносини, сторони зобов’язались: створити умови, необхідні для розвитку ;співпраці у всіх сферах життя, налагоджувати ;контакти між школами, асоціаціями та організаціями, сприяти обміну досвідом у різних галузях соціально – економічного життя тощо.
У рамках цієї Угоди уже влітку цього року на Ковельщині будуть оздоровлюватись діти з Старобільського району.
Місто Старобільськ утворилось із Слободи, яка називалась Старою Білою у ;1686 році, коли тут поселились вихідці з Гетьманщини. ;Це місто ;розміщене на лівобереж`ї ;середньої течії ;річки Айдар. Сюди ведуть дороги з Біловодська, Марківки, Новопскова, Сватово і Рубіжного.
Зараз це ;прифронтове ;місто, в якому, однак, всі установи працюють у штатному режимі. Не стосується ;це хіба лишень ;місцевої лікарні. Саме ;тут проходять лікування та реабілітацію учасники АТО, які ;зазнали бойових поранень. Лікувальний заклад в такому режимі не зміг би функціонувати лише за державні кошти. Значну допомогу установі надають волонтери – благодійники. Свій внесок зробив і Волонтерський центр при Ковельській районній раді. Під час візиту в лікарню ковельчани ;зустрілись з пораненими бійцями.
Побували представники ковельської громади також у Нижньопокровській ;загальноосвітній школі І-ІІІ ст. Це найвіддаленіша від районного центру школа, де навчається 80 учнів. Сюди було завезено дитячий спортивний інвентар та продукти харчування. Натомість діти подарували гостям українських пісень. Найбільше здивував ;музей українського краєзнавства, де зібрана чимала кількість ;речей стародавнього ;побуту. Щодо зустрічі у Лиманській школі, то представники Волонтерського центру при Ковельській районній раді тут уже не вперше. Справа в тому, що ;під час одного з попередніх візитів цей навчальний заклад уклав Угоду про партнерство з ЗОШ І-ІІІ ст. с. Поворськ. Своїм друзям зі Сходу поворчани передали коробки вщент заповнені подарунками, листами малюнками, смаколиками. ;Також цим дітям були подаровані вишиванки.
М`які іграшки, солодощі, обереги організатори цієї доброчинної поїздки привезли в Половинкивський дошкільний начальний заклад «Малятко».
У всіх цих закладах ;окрім доправленої ;матеріальної допомоги ;відбулись вечори народної творчості, організаторами яких стали ковельські ;аматори художньої самодіяльності.;
В Старобільському району Будинку культури відбувся справжній патріотичний концерт для мирних жителів та ;військових. Свій ;творчий доробок подарував присутнім на заході ковельський митець ;Василь Марчук, власні вірші та пісні виконував Ковельський бард Микола Більшевич, присутніх зачаровували своїми ;голосами ;Адрій Мигуля та Роман Міщанчук, фольклорні піснеспіви лунали ;у виконанні Пера Журавля, вірш "Розрита могила" декламувала Лідія Козуля. Глядачі із захватом слухали аматорів сцени ;та ще довго не відпускали організаторів цього дійства.
У рамках цієї волонтерської поїздки відбулась зустрів з ;місцевими волонтерами, які першими стали на захист Старобільська. Керівником такого волонтерського центру є наша землячка, уродженка міста Нововолинськ пані Наталія. Тут були обговорені плани щодо подальшої співпраці волонтерських організацій.
Найбільш тривожною миттю стали відвідини кладовища, де поховані 50 невідомих солдат, тіла яких не були опізнані. Наші земляки вшанували світлу пам’ять ;українських воїнів хвилиною мовчання та щирою молитвою.
Звісно ковельські волонтери ;не оминули своєю ;увагою ;і 24 штурмовий батальйон «Айдар», де на теперішній час проходять службу наші земляки Сергій та Ярослав Козулі. Продукти харчування, засоби гігієни, постільна білизна, ліхтарики та елементи живлення - все це надзвичайно дороге і цінне для воїнів. Адже так вони відчувають любов та тепло земляків і те, ;що за них вболіває вся Ковельщина.