У Луцьку – новий волонтерський рух
Про це розповів один із керівників волинського цивільного корпусу Олександр Дмитрук.
За його словами, Цивільний корпус полку «Азов» функціонує в усіх обласних центрах України. У Луцьку він розпочав свою роботу не так давно. Олександр розповів, що у дореволюційні часи в обласному центрі Волині діяла громадська організація «Чорний блок», - пише;Волинь Post.
У квітні–травні минулого року члени «Чорного блоку» вступили до лав добровольчого батальйону «Азов» і таким чином ця громадська організація стала причетною до створення на Волині регіонального Цивільного корпусу.
«Разом із іншими громадськими організаціями ми допомагали на початку конфлікту на Сході України багатьом військовим формуванням, у яких були волинські бійці. Осінню керівництво «Азову» вирішило створити цивільний корпус для свого полку, тобто підрозділ, який займатиметься забезпеченням бійців, буде взаємодіяти з правоохоронцями у боротьбі із сепаратизмом і разом із міліціонерами патрулюватиме міста нашої країни», - зазначив Дмитрук.
У планах Цивільного корпусу полку «Азов» Волинь створити в області тренувальну базу первинної підготовки громадян, а також кадровиків полку, які проходитимуть подальше військове злагодження на київській базі. Бойову підготовку зможуть пройти усі охочі у вихідні дні. Планується також за участю інструкторів полку проводити польові збори для студентів волинських навчальних закладів.
«Люди, які виявлять бажання служити в «Азові» і їхатимуть у Київ на більш професійну підготовку, матимуть певний багаж знань та навичок після проходження злагодження на волинській базі. Ми хочемо, аби люди знали про наші ініціативи і не асоціювали наш полк із Павлом Данильчуком, який далекий від «Азову». Ми плануємо у центрі Луцька поставити наш намет і більш детальніше розповідати людям про діяльність Цивільного корпусу і звітувати про поїздки волонтерів у зону АТО», - мовив Дмитрук.
Волонтер Цивільного корпусу Сергій Вдовиченко також зазначив, що їхня громадська організація функціонує виключно за кошти її учасників, але трапляється, що небайдужі люди теж їм допомагають. Хлопці беруть участь у різних масових заходах, які відбуваються у Луцьку, і у скриньки збирають кошти для бійців.
Також волонтери регулярно відправляють автомобілі у зону АТО. Зокрема хлопці не так давно привезли з Великої Британії три автомобілі марки Range Rover, які їм подарував англієць. Крім того, що автомобілі власним ходом доїхали на Схід України, так ще і дорогою, проїжджаючи повз європейські міста, українські діаспори передавали українським солдатам одяг та ліки.
Нерідко іноземці роблять чималі знижки на автівки, знаючи, для яких цілей їх купують. Окрім того, волинські станції технічного обслуговування проводять безкоштовні ремонти військових автомобілів і за власний кошт купують до них деталі.
«Нам вдається кожного місяця зібрати речі, продукти та спорядження, завантажити ними бус і передавати їх в зону АТО. Минулого разу, коли ми завозили нашим бійцям необхідні речі на лінію фронту біля Гранітного, ми по дорозі заїхали до хлопців із 23-го окремого мотопіхотного батальйону і передали їм одяг, продукти, воду. Скажу чесно, вони були дуже раді привезеній нами воді. Крім того, ми співпрацюємо з іншими громадськими організаціями з Волині, Київщини, а також інших регіонів країни», - розповів Сергій Вдовиченко.
Волонтери усвідомлюють, що через шахраїв, які на горі війни намагаються нажитись, вдаючи із себе благодійників, люди стали менше довіряти волонтерським рухам. Утім, знаходяться небайдужі люди, які готові віддати останню копійку, аби зігріти, напоїти і нагодувати солдата, який воює на передовій. Цивільний корпус полку «Азов» є повністю підконтрольний своєму вищому керівництву і звітує громаді про свою роботу.
Адреса Цивільного корпусу полку «Азов» Волинь: м. Луцьк, проспект Перемоги, 14 (2-ий поверх).
Контактний телефон: 099 15 35 170
Сторінка Цивільного корпусу полку «Азов» Волинь у соцмережі Facebook.
Сторінка Цивільного корпусу полку «Азов» Волинь у соцмережі;Вконтакті.