Як лучанам оформити документи для отримання житлових субсидій
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації, або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні на підставі договору оренди житла, і на яку відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг.
Заявник, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає заяву та декларацію про доходи і витрати осіб, які зареєстровані (проживають) за вказаною адресою. Подання інших документів не передбачено, крім договору оренди житла (за його наявності) та довідок про доходи за шість попередніх місяців (за бажанням громадян). Також, заява та декларація можуть бути надіслані поштою.
У Заяві про призначення житлової субсидії необхідно вказати прізвище, ім`я, по батькові заявника; зареєстроване (для орендарів — фактичне) місце проживання; контактний телефон; серія і номер паспорта та ким і коли виданий; реєстраційний номер облікової картки платника податків. А також, підкреслити на який вид послуг призначити субсидію та вказати найменування організацій, що надають послуги та зазначити (не обов`язково) номери особових рахунків на житлово-комунальні послуги, якими користується сім`я. Наявність або відсутність засобів обліку необхідно зазначити в графі “Примітки”.
У випадку, якщо для призначення субсидії необхідне окреме рішення комісії з питань призначення державних допомог, заявник має дати згоду на розгляд його заяви. А також, заявник та особи, які зареєстровані (проживають) у житловому приміщенні дають згоду на обробку персональних даних про сім`ю, доходи та майно, що необхідні для призначення субсидії. У разі зміни обставин, які можуть вплинути на визначення права на отримання субсидії та розміру обов`язкової частки оплати за комунальні послуги, заявник зобов`язується протягом місяця повідомити департамент соціальної політики.
У розділі I Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії необхідно вказати прізвище, ім`я, по батькові заявника та осіб, які в ньому зареєстровані (проживають), дату їх народження та реєстраційний номер облікової картки платника податків. Також, необхідно надати характеристику житла: загальну площу житлового приміщення, індивідуальний чи багатоквартирний будинок, кількість поверхів у будинку.
У розділі II заявник вказує всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога, стипендія, аліменти, грошове забезпечення, виплати та винагороди ;за договорами, доходи від підприємницької діяльності, від здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, від продажу продукції власного виробництва, дивіденди, проценти від депозитів тощо) осіб, які зареєстровані (проживають) за вказаною адресою, суми доходів за попередній календарний рік (12 місяців 2014 року) без урахування податку з доходів фізичних осіб із зазначенням установи, організації, підприємства, де отримується дохід. Якщо особа отримує пенсію з Управління Пенсійного фонду України в м. Луцьку або допомогу, яка призначена департаментом соціальної політики, допустимо не вказувати суму доходу, а лише зазначити вид доходу та назву установи.;
У розділі III зазначається інформація про одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень.
При заповненні Декларації заявник зобов`язується повернути надміру нараховану суму субсидії у подвійному розмірі у випадку подання недостовірних відомостей про доходи і витрати осіб, які зареєстровані (проживають) у житловому приміщенні.
З питань призначення житлової субсидії мешканцям міста Луцька необхідно звернутись в департамент соціальної політики Луцької міської ради (пр-т Волі, 4а; телефони для консультацій: 284165; 284174; 284175), громадську приймальню № 1 (пр-т Соборності, 18; телефон для консультацій 774471) та громадську приймальню № 2 (вул. Бенделіані, 7; телефон для консультацій 265961).