На Волині знизять ціни на хліб
На території Волинської області діють ряд значимих учасників ринку оптової реалізації хліба та хлібобулочних виробів, а саме ПАТ «Теремно хліб», ТзОВ «Ковельський хлібокомбінат», ПрАТ «Нововолинський хлібозавод», ТзОВ «Володимир-Волинський хлібозавод» та ТзОВ «Волиньторгхліб».
У лютому-березні поточного року відбулось зростання цін на хліб простої рецептури зазначених суб’єктів господарювання. Відділення 17 березня цього року надано рекомендації ПАТ «Теремно хліб», спрямованих на припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом зниження оптово-відпускних цін на хліб масового споживання, які виконано.
Також було надано рекомендації на запобігання вчинення порушення конкуренційного законодавства основним хлібопекарським підприємствам області: ТзОВ «Ковельський хлібокомбінат», ПрАТ «Нововолинський хлібозавод», ТзОВ «Володимир-Волинський хлібозавод» та ТзОВ «Волиньторгхліб».
На виконання рекомендацій територіального відділення всі значимі хлібозаводи області зупинили підвищення цін, а ТОВ «Володимир-Волинський хлібокомбінат» та ТОВ «Волиньторгхліб» знизили ціни на хліб з борошна пшеничного відповідно на 0,8 грн/кг або на 6,8% та на 0,3 грн/кг або на 3,1%.
Крім того, 30 березня за ініціативи територіального відділення проведено нараду при заступнику голови ОДА з питань стабілізації цінової ситуації на ринку хліба та хлібобулочних виробів за участю керівників хлібопекарських, хлібоприймальних та переробних підприємств, найбільших торгівельних мереж, на якій департамент агропромислового розвитку ОДА запропонував розглянути проект Меморандуму порозуміння між ОДА, виробниками зерна, борошна, хліба та торгівельними мережами та проект угоди про співпрацю.
Також, з метою зменшення оптово-відпускних цін на хліб та хлібобулочні вироби та приведення їх до обґрунтованого рівня ОДА направила 1 квітня пропозиції Міністерству економічного розвитку та торгівлі України та народним депутатам України Лапіну І.О. та Гузю І.В. про ініціювання внесення змін до нормативно-правових актів шляхом чіткого визначення щодо сплати роялті власникам торгових товарних знаків з отриманого прибутку підприємства.