Навчали луцьких голів батьківських комітетів та завідувачів ДНЗ
Волинський Інститут Права за підтримки програмної ініціативи «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» впродовж квітня проводив ряд навчальних семінарів, які мали на меті забезпечити системний розвиток та підвищити ефективність взаємодії батьківських комітетів та адміністрації місцевих дошкільних навчальних закладів.;
Для учасників були розкриті наступні навчальні теми: «Механізми забезпечення прозорості, підзвітності та публічності використання коштів в дошкільних навчальних закладах»; «Можливостi залучення позабюджетного фінансування на розвиток та вирішення проблемних питань дошкільних навчальних закладiв», «Стратегічне планування діяльності та розвитку ДНЗ м. Луцька через спільну участь батьківських комітетів та адміністрації ДНЗ» та «Адвокасі кампанії ;як інструмент лобіювання та відстоювання інтересів».
«Впродовж навчальних заходів відбувались палкі дискусії та обговорення, і це є не дивним, адже людям завжди важко погоджуватись на щось нове. Консерватизм поглядів завідувачів дошкільних навчальних закладів не дає можливостей робити кардинальні кроки та впроваджувати зміни у звичну систему. Саме тому, ми поставили собі за мету розвинути активність саме батьківської громади, показати їм, що можна зробити, якщо брати активну участь у діяльності дитячих закладів, як можна зменшити навантаження на батьківські гаманці через запровадження ефективної системи залучення додаткових ресурсів з джерел, які не використовувались раніше», зазначає керівник проекту Ірина Гайдучик.
«Настав час реальних змін», зазначає залучений експерт, Президент Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив, Петро Лавринюк. ;«Поряд із проблемами, які виникали в процесі заходів, ми побачили широке коло для діяльності, в першу чергу тому, що батьки готові працювати, їм лише не вистачає інформації і підтримки. Ми дуже надіємось, що їх ініціатива не зникне і ми матимемо змогу її розвинути. Крім того, уже зараз сформована робоча група, яка працює над створенням локального законодавства та маємо повне розуміння та сприяння від керівництва Управління освіти, а отже перші результати не за горами», додає Петро.
Одна із голів батьківського комітету, яка була активною учасницею заходів зазначила «Саме зараз ми маємо розуміти наскільки важливою є наша участь та взаємодія із завідуючими не лише в питаннях здачі коштів, а й в питаннях системного розвитку дошкільних закладів. Так, проходить декілька років і батьки змінюються. Але саме ми ;маємо розпочати роботу, створити благодійний фонд, залучити перші грантові кошти, напрацювати злагоджений алгоритм роботи, який приноситиме результат і передати ці напрацювання наступним активістам. Ми хочемо працювати і тому будемо звертатись за допомогою і підтримкою до організації, що нас тут зібрала».
Отож, запрошуємо усіх активістів підтримати розпочату ініціативу та забезпечити новий рівень розвитку та діяльності дошкільних навчальних закладів міста Луцька.