Європейці взялись за історичну спадщину Луцька
Під час робочої зустрічі представників європейської програми та місцевої влади стало відомо, що Луцьк став переможцем конкурсу і пілотним містом, в якому реалізовуватиметься проект COMUS (спільний проект Ради Європи та Європейського Союзу). Мета цієї ініціативи полягає у розробці моделей планування, що сприяють розв’язанню практичних проблем в історичних містах. Цей проект триватиме протягом 30 місяців та реалізовуватиметься в 6 країнах Східного партнерства – Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні. Від кожної з цих країн представлене одне пілотне місто та два супровідні, представники яких прийматимуть участь у навчальних тренінгах, конференціях тощо. Додамо, супровідними містами в Україні є місто Жовква Львівської області та Мелітополь Запорізької області.
Проект COMUS передбачає розробку конкретних проектів, спрямованих на реставрацію пам’ятників, будівель та інших об’єктів культурної спадщини, а також розробку технічної документації, що використовуватиметься в майбутньому.
Міський голова Микола Романюк повідомив, що дуже радий успіху нашого міста, адже саме йому випала честь долучитися до такої солідної ініціативи. За словами очільника міста, завдяки реалізації проекту COMUS, вдасться не лише відреставрувати важливі архітектурні пам`ятки нашого міста, а й вдихнути у них нове життя.
Регіональний координатор Організації міст всесвітньої спадщини в Північно-Західній Європі Матіас Ріпп зазначив, що протягом цих 30 місяців реалізації програми у Луцьку працюватимуть експерти європейського рівня. Вони збиратимуть ідеї щодо ефективного використання архітектурних пам`яток Луцька та їх промоції. По завершенню проекту сторони планують напрацювати бізнес-план, за яким і розвиватимуть історичну спадщину міста. Втім, значних коштів на відновлення і вдосконалення архітектури ЄС не даватиме. Учасники проекту спробують налагодити спільну мову з представниками громадськості та влади заради реалізації спільної мети.