На місці нацистського табору в Ковелі встановили інформдошку
;На ній викарбувані наступні слова: «На цьому місці у роки Другої світової війни знаходився нацистський табір «Шталаг-301», в якому з вересня 1941 по серпень 1942 років загинули понад 11 тисяч радянських військовополонених. Вічна їм пам`ять!» ;Встановлена вона на одному із двох стовпів, котрі під час Другої світової слугували за в’їзні ворота до табору. ;До речі, це був єдиний вхід на територію німецької катівні. До наших днів лише ці два стовпи і збереглися, - пише ПроКовель.
На урочисте відкриття інформаційної дошки, окрім представників влади міста на чолі з міським головою Олегом Кіндером, ветеранів війни, ініціаторів встановлення пам’ятного знаку, прийшли й місцеві жителі, які ще ;пам’ятають ті страшні роки гітлерівської окупації. Вони підтвердили той факт, що відразу ж після захоплення німецькою армією Ковеля, на цьому місці фашисти створили табір, де перебували лише військовополонені радянської армії. Люди розповідали, що вони таємно під страхом бути самими розстріляними носили їм ;їсти.
Краєзнавець Юрій Мазурик повідав нам страшні, вражаючі цифри тодішнього масового знищення мирного населення і радянських військовополонених. Вже після закінчення війни, за словами краєзнавця, на території Ковеля було виявлено 9 ям з останками розстріляних громадян міста і ще до 60 – з військовими. Юрію Мазурику дуже прикро, що з часом в архівах України не збереглося документів, за якими можна було б відшукати ці братські могили. Тому Волинська обласна організація ветеранів при підтримці міської влади прагне знайти місця масових захоронень людей і за християнськими звичаями їхні останки перепоховати. ; ; ; ; ; ; ;
;;
До речі, Ковельський табір «Шталаг-301» проіснував лише рік, потім усіх полонених, кому вдалося вижити в нелюдських умовах, перевели до іншого табору в місто Славута (нині Хмельницька область).