На Волині відбувся військово-патріотичний фестиваль
Близько 400 школярів зі всієї області розбили величезне наметове містечко на березі озера Величі, де впродовж трьох днів тривало свято сили і спритності, духовності і патріотизму. Про це повідомляє інформвідділ ЦТСЕ.
На урочистому відкритті учасників Фестивалю привітали Орест Василишин - голова Турійської райдержадміністрації, Ольга Черен - голова Турійської районної ради, Леонід Толстіхін - начальник штабу Фестивалю, директор обласного Центру туризму, спорту та екскурсій. Кожен з виступаючих ;підкреслив велике значення проведення даного заходу, спрямованого на підвищення військово-патріотичного виховання молоді, їх загартуванню та витривалості, формування здорового способу життя, почуття відповідальності та обов’язку, національної свідомості, духовних та соціальних цінностей, ;любові та поваги до рідного краю, його культури, виховання майбутніх захисників Вітчизни на бойових традиціях українського народу. Із захопленням та хвилюванням слухали діти виступ Ярослава Кашуби - Соловичівського сільського голови, а нині виконуючого обов’язки командира батальйону «Світязь», який перебуває у зоні АТО. По завершенню урочистостей вихованці Турійського будинку дитячої творчості презентували учасникам Фестивалю патріотичний флешмоб.;
В рамках Фестивалю відбулись два обласних заходи: змагання фізкультурно-оздоровчого патріотичного комплексу школярів України «Козацький гарт» та дитячо-юнацька військово-спортивна патріотична гра українського козацтва «Сокіл» («Джура»). Програма Фестивалю була насиченою різними заходами. Фестиваль розпочався з презентації команд, яка проводилась під гаслом "Україна – понад усе". Кожен день діти з великим азартом та бойовим духом змагалися за першість та відстоювали честь свого міста чи району в різноманітних спортивних змаганнях, військових іграх та конкурсах і, звичайно, відпочивали на лоні мальовничої природи на березі озера.
Змагання фізкультурно-оздоровчого патріотичного комплексу «Козацький гарт» включали в себе шість залікових видів: спортивну естафету, перетягування канату, змагання з «човникового бігу», стрибків в довжину, стрибків через скакалку, конкурсу знавців історії українського козацтва та 2-х додаткових видів - орієнтування на місцевості «Козацькими стежками» і презентації команди. За результатами всіх випробувань статус найсильніших вибороли школярі ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Боратин Луцького району, ;ІІ місце здобули учні Володимир-Волинської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, а ІІІ місце зайняла команда НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ліцей» №1 м.Каменя- Каширського. В окремих видах переможцями та призерами були школярі Горохівського (в 3-х видах), Турійського, Ратнівського районів та м.Ковеля (в 2-х видах), ;Рожищенського, ;Ківерцівського, Любешівського, Ковельського районів та міста Луцька (в 1 виді).
Випробування у військово-спортивній патріотичній грі Українського козацтва «Сокіл» («Джура») складалась із 10 видів: стройової підготовки, змагань на «смузі перешкод», стрільби, ;військово-спортивних ігор «Пластун», «Відун», «Рятівник», перетягування линви ;та ;конкурсів ;- ;таборування, «Ватра у колі друзів», ;звітів ;виконання завдань «Добре діло». У загальному підсумку статус найкращих черговий раз підтвердила команда Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, в активі яких 5 перших місць, ІІ місце вибороли школярі ЗОШ І-ІІІ ст. с.Гірка Полонка Луцького району і ІІІ місце посіла команда ЗОШ І-ІІІ ст. с.Воєгоща Камінь-Каширського району.
Переможці у кожному виді змагань були нагороджені грамотами та кубками управління освіти і науки облдержадміністрації, Волинського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, дипломами обласного центру туризму, спорту та екскурсій. Тепер попереду у них – участь у Всеукраїнських заходах, де вони будуть захищати честь і славу рідної Волині.
Фестиваль відбувся на високому організаційному рівні завдяки співпраці організаторів заходу, належної підготовки та кваліфікованому проведенню. Разом з тим, обласний Фестиваль дає можливість обміну досвідом серед вчителів щодо підготовки команд, організації та проведення змагань у своїх територіях, ;набуття практичних вмінь та навичок участі у змаганнях, удосконалення системи військово-патріотичного виховання учнівської молоді.