У Луцьку вшанували пам’ять Великого Кобзаря
Вшанувати пам’ять Кобзаря зібралося понад сотня лучан, серед яких представники громадських організацій, політичних патрій, влади, студентської та учнівської молоді. Панахиду провели священослужителі УПЦ КП. Протоієрей Михайло Онищук опісля молитви звернувся до присутніх, а особливо до представників влади, аби ті навчились розрізняти чорне і біле, відтак не замовчували проблеми національного значення, говорили про них вголос. Так, священник зазначив: варто розрізняти Українську православну церкву та Російську православну церкву, а ще відкрито заявити на весь світ: Росія – агресор. Цитуючи Шевченка, священнослужитель наголосив: Кобзар ще у своїх текстах радив не брататися з народом, який не поважає нашу культуру та єство. Водночас, протоієрей закликав краян відкрити своє серце і дух для пізнання свого, рідного, адже тільки так ми зможемо виграти війну.
Опісля панахиди учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Великого Кобзаря. Про значущість подвижницького життя Тараса Григоровича публіці розповіла голова Волинської крайової організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка, професор кафедри всесвітньої історії України СНУ Людмила Стрільчук. Згодом перед гостями дійства виступила студентка Волинського держучилища культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського Юлія Нелепа, яка процитувала вірш «Стоїть в селі Суботові». Закінчилось дійство виступом бандуристів того ж університету. Хлопці виконали композицію на слова вірша Кобзаря «Бандуристе, орде сизий».
Додамо, сьогодні 22 травня, в Україні вшановують пам’ять Тараса Григоровича Шевченка. Цього дня 1861 року останки Кобзаря перевезли з Києва до Канева. Дві доби домовина перебувала в Успенському соборі. Брати Шевченка хотіли поховати Тараса біля стін Успенського собору, але Григорій Честахівський, який супроводжував прах великого поета зумів відстояти виконання останньої волі Тараса. 22 травня, після відслуженої в церкві панахиди, прах віднесли на Чернечу гору.