У СНУ імені Лесі Українки – регіональний круглий стіл
Організатори: Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) спільно з ВОГО «Так Треба», громадський діяч Руслан Теліпський.
Захід проводиться у рамках проекту «Ініціювання Національного діалогу в Україні». Його завданням є зібрати пропозиції від усіх регіонів держави щодо бачення майбутнього розвитку України як єдиної країни та розробити проект державної політики національної єдності.
В українському суспільстві питання національного діалогу між різними регіонами країни надзвичайно складне. Тому головною метою круглого столу – є надати можливість громадськості Волині обговорити питання, що наразі роз’єднують українське суспільство, зокрема ставлення до історичних подій минулого та теперішнього конфлікту, а також випрацювати пропозиції щодо об’єднання суспільства у майбутньому.
Директор з аналітичної роботи та зовнішніх зв’язків МЦПД Олена Захарова представить результати соціологічного дослідження, проведеного у рамках проекту «Національний діалог», яке покликане продемонструвати ставлення жителів різних регіонів України та Волині зокрема до історичних подій, зовнішньополітичних векторів, ціннісних орієнтирів, а також мобільності громадян України. Також розповість про реакції українців на сучасні виклики часу – анексію Росією Криму і справжню війну на сході країни.;
Протягом кількох годин представники громадських організацій, місцевої влади, церкви, наукових, інтелектуальних та бізнесових кіл нашої області обговорюватимуть особливості волинського сприйняття теперішнього конфлікту в контексті історичного розвитку України як держави. У результаті дискусії виробляться пропозиції від нашого регіону щодо політики національної єдності та плану заходів з її реалізації. Крім того, передбачається обговорення потенційних факторів та загроз, що можуть сприяти дестабілізації Волині, з метою недопущення у майбутньому їхнього втілення в життя.
Контекст: Конфлікт, що наразі триває на Сході України, є результатом дестабілізації зовнішніх гравців, які скористалися неоднорідністю України як держави, зокрема її регіональними особливостями. Водночас, у світі існує значна кількість країн, які складаються з неоднорідних суспільств, але в той же час об’єднані в одну політичну націю. За роки незалежності політичні еліти та держава не спромоглися розробити політику національної єдності України, натомість використовували регіональні особливості для отримання електоральних переваг у конкретних регіонах. При цьому інструментом роз’єднання виступало історичне минуле країни, в той час як було відсутнє бачення спільного історичного майбутнього в контексті розвитку держави.
Довідка: Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) – провідний український незалежний аналітичний центр, що упродовж своєї більш як 20-тилітньої історії здійснює формування та аналіз державної політики. Місією МЦПД є просування реформ, демократичних принципів управління та соціальних трансформацій в Україні на засадах європейської інтеграції. МЦПД працює у таких сферах, як: демократичне врядування, зовнішня політика, економічний аналіз, енергетична політика.
Контактна особа для участі у заході:;
Ольга Бузулук, 067 6728122, 095 6070820