Як вивезти пісок і не пошкодити дорогу, – дилема для волинських депутатів
Про це йшлося під час 34-го сесійного засідання Волинської обласної ради.
Так, на розгляд обранців громади було винесене питання про надання гірничого відводу підприємцю у Рожищенському районі. Втім, воно кикликало цілу дискусію і депутати обговорили низку пропозицій з приводу того, як же підприємцю вивезти пісок та не пошкодити дорожнє покриття.
Так, новоспечений депутат облради Володимир Бондар наголосив, що у Рожищенському районі найгірша дорога в області і, надаючи довіл на перевезення нею піску великовантажним автомобілем, дорога може просто зникнути.
“Я би не легковажив, бо там такі дороги, що туди доїхати не можна Таких доріг як є в Рожищенському районі напевно у Волинській області немає. Це питання є унікальним в області. Якщо 18 років машини такою тонажністю будуть їздити на кар`єри, то що з тої дороги залишиться”, - зауважив Бондар.
Варто зазначити, що надати гірничий відвід планується терміном на 18 років.
Окрім цього, Раїса Кучмук підкреслила, що, звісно, мешканці населеного пункту, в якому є кар`єр, будуть тішитися наявністю копалини, однак не задоволеними залишаться жителі тих сіл чи селищ, через які курсуватиме навантажені піском автомобілі. Тому вона запропонувала першою чергою вирішити інтереси усіх громад та забезпечити контроль за перевезеннями копалини.
Тож, депутати запропонували надати гірничий відвід підприємцю, зобов`язавши його утримувати та ремонтувати дорогу. Але із такою пропозицією погодилися не усі обранці громади і не підтримали її на голосуванні.;
Так, депутат Роман Карпюк наголосив, що треба ввести контроль за кількістю видобутку, а не змушувати підприємця ремонтувати дорогу. “Не буде підприємець будувати дорогу, він за це не відповідає. Підприємець сплачує податки...”, - зазначив Карпюк.
Тож, депутати Волиньради все таки підтримали проект рішення та надали гірничий відвід без зобов`язання утримання дороги.