Гунчик побував з робочим візитом на Камінь-Каширщині
Також слід нагадати, що саме в квітні головою Камінь-Каширської райдержадміністрації було призначено Валерія Дунайчука, якого тоді офіційно й представляв Володимир Петрович. Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
Даного мешканцям Камінь-Каширського краю слова керівник найвищої виконавчої гілки влади в області дотримався: учора побував на території району із робочим візитом. У результаті окреслив ряд завдань для керівництва району. При цьому знову наголосив: 15 червня ;приїде, аби провести прийом громадян із особистих питань, а відтак і ознайомиться з першими напрацюваннями у тих напрямках, на яких закцентовано.
Під мелодію останнього дзвоника…
Робочий візит Володимира Гунчика до Камінь-Каширького р-ну припав на 29 травня, коли всі учні та педагоги відзначали Свято останнього дзвоника. Відтак, голова облдержадміністрації, перебуваючи у районі, не міг оминути увагою відповідну подію не лише через її важливість, а й тому, що свого часу закінчив Камінь-Каширську середню школу № 1. Зрозуміло, що з вибором навчального закладу запитань не виникало.
На урочисту лінійку Камінь-Каширської ЗОШ І-ІІІ № 1 Володимир Петрович приїхав із дружиною Галиною Федорівною.
Школа в Камені-Каширському, що носить перший номер, дійсно перший навчальний заклад у районі. Тут здобувають знання понад тисячу учнів, котрі демонструють неабиякі успіхи у навчанні. За словами директора закладу Людмили Тішкової, 96 учнів стали переможцями другого етапу олімпіад, 24 здобули звання кращих на обласному рівні відповідних інтелектуальних змагань. Також ;є досягнення у різноманітних творчих конкурсах та науково-дослідній роботі. Особливо гордяться педагоги тим, що саме їхня вихованка – Маргарита Василевська, складаючи ЗНО із рідної мови, набрала максимальну кількість балів – 200. Слід зазначити, що загалом на території України випускників, котрі показали настільки високий результат знань з української мови – 12-ро.
- Шановні вчителі, батьки, діти, – звернувся із вітальним словом до присутніх Володимир Гунчик. – Шановні земляки! Приємно бачити вас із посмішками на обличчі у таку урочисту мить. Розумію, чому помітне легке занепокоєння у випускників: вони думають, що буде завтра? Завтра – нове доросле життя зі своїми радощами й складнощами. Упевнений, вам усе вдасться. На зміну ж прийдуть малюки, сядуть за ваші парти й здобуватимуть знання. І ви, і вони – наша надія, майбутнє України! В цю урочисту мить бажаю всім успіхів, щастя, Божого благословення й мирного неба над головою. Випускники, поважайте батьків та шануйте вчителів. Учні, примножуйте багаж знань й ростіть гідними й справжніми українцями!
Лишень теплими словами голова облдержадміністрації не обмежився – подарував школі ноутбук та вручив кращим учням відзнаки.
Унікальні пам’ятки старої школи…
Побував Володимир Гунчик і у приміщенні старої школи, де багато років тому здобував знання за шкільною лавою. Нині в двоповерховій споруді розташувався Народний краєзнавчий музей Камінь-Каширського р-ну. Одразу слід відзначити, що цей храм пам’яток – один із кращих на Волині.
Тут зібрано солідну колекцію надзвичайно цікавих експонатів, котрі ілюструють розвиток краю у різні часи та епохи. Функціонує кімната сакрального мистецтва, також музейники експонують добірку унікальних світлин, датованих початком минулого століття. На одній із них, до прикладу, можна побачити дощаті тротуари Каменя-Каширського, позаяк населений пункт свого часу мав статус міста з Магдебурським правом.
Представлено у музеї й добірку вишитих речей, переданих музею мешканцями сіл району. В одній із кімнат відтворено колорит та побут традиційної української селянської хати.
Окремі варто відмітити куточок сучасної історії, де представлено експонати часів Революції Гідності та речі, привезені із зони АТО. Облаштували музейники й невелику дошку пам’яті, де розміщено фото Героїв сучасності, тих мешканців Камінь-Каширського р-ну, котрі відділи своє життя за ліпше майбутнє України та її незалежність.
Гордістю ж музею є речі, котрі належали родині Косачів. Працівники храму краєзнавства переконують: на цій землі також писалася історія роду Лесі Українки, одначе до сьогодні не збереглося жодної будівлі, є лише спогади, документи та побутові речі.
-;Дуже вдячний людям, котрі крихта за крихто збирають історичні відомості, й роблять усе, аби передати ту інформацію наступним поколінням, – зауважив голова облдержадміністрації. – Камінь-Каширська сторінка в історії роду Косачів – унікальна, але, на превеликий жаль, маловідома. Зовсім небагато волинян знають, що саме тут – величезна спадщина цієї ;сім’ї. Ми повинні популяризувати, розказувати і показувати. Але, відкриваючи сторінки історії, завжди слід говорити правду, якою би вона не була. Особливо молодим людям слід подавати історію такою, як вона є: і з солодким присмаком перемог, і з гіркотою втрат.
-;
Чіткі завдання й конкретні вимоги…
Під час робочих поїздок у райони голова облдержадміністрації традиційно зустрічається з працівниками апарату райдержадміністрацій, керівниками структурних підрозділів, начальниками управлінь та відділів, представниками депутатського корпусу краю та місцевого самоврядування. У Камені-Каширському також, позаяк саме представники всіх гілок влади взяли на себе зобов’язання вирішувати проблеми громади й дбати за її добробут.
У короткій промові Володимир Гунчик окреслив ті завдання, котрі нині – пріоритет для всієї Волині, а відтак і для Камінь-Каширщини. Говорив про важливість роботи щодо наповнення бюджету, адже досі Волинь йде з перевиконанням, а відтак матиме можливість реалізувати такі потрібні проекти. Наголошував на необхідності продовження роботи щодо енергозаміщення та впровадження енергоефективих заходів.
- 890 котелень в області потребують переведення з газу на тверде паливо, – повідомив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області. – Хочемо завести в область інвестора, аби не витрачати власні кошти. Тому й звертаюся до сільських голів: не поспішайте викладати гроші з бюджетів, вам вони ще знадобляться! Інвестор встановить обладнання, нам же потрібно буде підписати угоду про забезпечення розрахунків за спожиту теплоенергію. У планах до 2018 року перевести більшість котелень на місцеве паливо. В такий спосіб ми на 75 відсотків відмовимося від споживання газу.
Окремо зупинився голова облдержадміністрації на питання впорядкування ситуації із землею. Мовляв, місцева влада має посилити роботу в цьому напрямку, адже то – надходження до бюджетів.
- 28 травня під час останнього пленарного засідання сесії обласної ради депутати проголосували за положення, яке регламентує використання земельних надр, – підкреслив Володимир Гунчик, зачепивши тему використання природних багатств Волині. – Багато з цього приводу дебатував в сесійній залі, але результат є. Чим швидше ми врегулюємо питання в юридичній площині, тим швидше позбудемося того безладу, що сьогодні є і з нелегальним видобутком бурштину, і з видобутком піску й глини. Коли працюватиме законодавча база, врегулюється й багато інших питань, зокрема й щодо використання решти багатств – ягід та грибів. За цим – наповнення бюджетів. Бо сьогодні колосальні суми коштів проходять повз казну. А так не має бути!
І словом, і зброєю…
Побував голова облдержадміністрації й у редакції районної газети «Полісся», поспілкувався з колективом та головним редактором Петром Трофимчуком. Говорили переважно про роль ЗМІ в період розпалу інформаційної війни, про проблеми в медійному середовищі та особливості роботи.
Володимир Гунчик, спілкуючись із тамтешніми журналістами, наголосив: подавайте пропозиції щодо співпраці. Мовляв, виконавча вертикаль до конструктивної роботи готова. Тим паче, що голова облдержадміністрації виношує ідею додати коштів на відповідну програму за підсумками перевиконання бюджету області за перше півріччя, аби підтримати саме районні друковані ЗМІ, котрі як ніхто інший особливо багато висвітлюють життя волинської глибинки й так само, як і центральні медіа, воюють за посередництвом пера із північним агресором.
Щоправда, захищати рідну землю доводиться жителям Камінь-Каширського р-ну не лише словом, а й зброєю. Не всі повертаються зі Сходу живими. Іван Сотнік, із с. Грудки, загинув, захищаючи Україну від зазіхань агресора. Зрозуміло, що голова облдержадміністрації, перебуваючи на теренах краю, не міг не завітати до родини Героя, аби подякувати батькам та близьким за подвиг сина та брата. Разом із дружиною Володимир Гунчик також поклали квіти на могилу Івана Сотніка.
Окрім того, Володимир Петрович узяв на особистий контроль питання оперативного виготовлення необхідних документів, аби родина загиблого вояка якомога швидше могла отримати грошову компенсацію від держави.
Добудову не можна лишити…
;«Кому» поставив керівник виконавчої гілки влади в області, оглянувши школу в с. Оленіне, що перебуває в аварійному стані, та навчальний заклад у Житнівці, готовність котрого – 75%.
Школа в Оленіному – славетна. Щоправда, не стільки здобутками в навчанні, як проблемами. Дітлахи навчаються і в кількох корпусах, і в трудовій майстерні, і навіть у… звичайній дядьківській хаті, котру громада тимчасово передала під навчальний заклад. Фундамент під таку потрібну нову школу заклали навіть не рік тому, але далі справа не пішла. Відтак 142 діток здобувають знання у направду спартанських умовах, а ще чотири десятки доїжджають у сусіднє село.
У 2013-му, коли й було виготовлено робочий проект на будівництво, кошторисна вартість робіт складала 18045,843 тис. грн. Зрозуміло, що нині сума буде значно більшою.
Розібравшись зі станом справ, Володимир Гунчик зауважив: жодного сумніву не виникає, що заклад потрібно будувати й то доволі швидко. Проте за день-два навіть за умови хорошого фінансува