Сьогодні відкривається саміт “Великої сімки”
На запрошення канцлера ФРН Ангели Меркель там зберуться президенти США Барак Обама, Франції Франсуа Олланд, прем`єр-міністри Великобританії Девід Кемерон, Італії Маттео Ренці, Канади Стівен Харпер і Японії Сіндзо Абе, - пише;ТАСС.
Інститути ЄС представлятимуть голови Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і Європейської ради Дональд Туск. У якості гостей до Ельмау запрошені керівники низки міжнародних організацій, серед них: генеральний секретар ООН Пан Гі Мун і директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард. З лідерами країн-учасниць "сімки" також зустрінуться представники керівництва Ефіопії, Ліберії, Нігерії, Сенегалу, Тунісу, ПАР, Іраку. До Німеччину ще вчора прибув прем`єр-міністр Японії, а сьогодні зранку прилетів Барак Обама.
Представлений Берліном порядок денний саміту обширний. Одне з пріоритетних завдань для Меркель - захист навколишнього середовища і підготовка нової угоди, яка в перспективі має прийти на заміну Кіотському протоколу. Суттєву увагу буде приділено політиці безпеки та пошуку шляхів вирішення конфліктів. Сьогодні за робочою вечерею учасники саміту обговорять кризу в Україні, ситуацію на Близькому Сході, іранську ядерну програму і безпеку в Південно-Китайському морі.
Як повідомило журналістам джерело в уряді ФРН, країни-учасниці "Сімки" збираються обговорити питання підтримки Києва. "Однак на саміті не буде запропоновано нових механізмів надання допомоги або проведення конференцій країн-донорів", - зазначило джерело. За кілька днів до саміту стало відомо, що США будуть закликати до посилення санкцій проти Росії.;
Також сьогодні ЗМІ повідомили, що британський прем`єр має намір переконати учасників саміту G7 виступати єдиним фронтом проти Росії. Підсумки саміту "сімки" канцлер підіб`є на прес-конференції у понеділок, 8 червня. Зазначимо, що через анексію Криму в березні 2014 року Росію виключили з неформального клубу світових лідерів.;
Таким чином "вісімка" стала "сімкою". Безпека і протести Для забезпечення безпеки під час саміту у федеральній землі Баварія мобілізовані близько 20 тис. поліцейських. Небо в районі Ельмау патрулюватимуть 30 вертольотів. Крім того, введено вибірковий прикордонний контроль. З 2 червня поліція проводить перевірку автомобільних і залізничних перевезень У містечку Гарміш-Партенкірхен очікуються багатотисячні акції протесту. Протягом всієї суботи туди продовжували прибувати противники G7 - цивільні активісти, антиглобалісти, анархісти, прихильники лівої ідеології. Увечері 6 червня протести проти "Великої сімки" вже переросли у зіткнення з поліцією.