З початку року волиняни сплатили 48,5 мільйонів гривень військового збору
«Закон визначає, що відповідальними за нарахування і сплату ;військового збору в бюджет є роботодавці, які виплачують доходи у вигляді заробітної плати, та податкові агенти, які зобов’язані перераховувати 1,5% відсотка військового збору з інших доходів, які отримані фізичними особами в Україні. Оскільки надходження військового збору з Волині у травні перевищують індикативні показники на 16,7%, варто відзначити відповідальне ставлення волинян до сплати цього податкового платежу», - зазначає начальник Головного управління ДФС у Волинській області Віталій Чуй.
В ГУ ДФС Волині нагадують, що ;військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Ставка цього податку складає 1,5 відс. від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні.;
Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.
Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов`язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.
12 травня 2015 року Верховною Радою прийнято Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору», який набув чинності 11 червня 2015 року. Документом звільнено від оподаткування військовим збором доходи громадян від операцій з купівлі/продажу валюти.;