Експерт розповів, хто визначить результати майбутніх виборів
Олег Постернак намагається спрогнозувати, якою якою може бути у своєму технологічному змісті місцева виборча кампанія 2015 року. Він зазначає, що «частина регіональних політиків та партій не оминуть процес укрупнення громад і додатково використають цю можливість для розгортання кампанії «порятунку сіл та селищ», сіючи різноманітні жахи щодо закриття шкіл, амбулаторій, бібліотек та інше. Інша група місцевих політиків буде обережно розігрувати карту віддаленості від центру, такого собі бюджетного та господарського «сепаратизму».Така формула кампанії дозволить їм вдало перекласти нинішні соціальні та політичні проблеми виключно на центральну владу, а персональне позиціювання вибудувати навколо сподівань щодо децентралізації та оновлення».
Аналітик звертає увагу на закріплення в масовому самопочутті українців роздратування діючими особами при владі, що, безумовно, відобразиться на рейтингах правлячих коаліційних партій. ;«А тому зараз спостерігаємо бажання обкатати деякі партійно-політичні проекти опозиційного характеру, як-от «УКРОП», «Ліва опозиція», «Відродження» тощо», - нагадує він.;
Постернак звертає увагу й на роль ;мас-медіа, які ;виступають не тільки публічним та системним інструментарієм впливу, не лише творять і знищують політичні іміджі, а й безпосередньо впливають на психічне здоров’я електорату, віртуозно формують систему очікувань та переконань виборців. «Особливої ролі набувають засоби електронної комунікації, - підкреслює він. - Лише кількість користувачів інтернету у 2015 році перевалила за 50% населення України. Це при тому, що у 2000 таких було лише 32%».
У той же час, він нагадує, ;що результат донедавна результат ;виборів визначали особи віком від 40 до 60 років, явка в цій групі – біля 60%. «Ця тенденція буде збережена і найближчого часу. Тим, хто зараз формує електоральне ядра, а це виборці переважно 35-45 років, в 90-х роках було лише 15-25, - прогнозує експерт. - Це період інфляційного колапсу, історичного плюралізму, українізації, подолання державного патерналізму, вироблення вміння покладатись лише на себе, надмірної критичності до політиків».