Вже відомо, які судді, якщо не втечуть, можуть опинитися за ґратами
Відповідаючи на запитання, чи справді буде звільнено близько 1000 суддів, Павло Петренко зазначив: «Мова йде про звільнення тих суддів, які просто подали заяву про відставку, в яких закінчились строки повноважень, і є судді, по яких є кримінальні справи. Тому що ті самі факти, коли суддя дістав пістолет п`яним і погрожував міліціонерам, він же поки що не звільнений. Прокуратура порушила проти нього кримінальне провадження, я знаю, що там досудове слідство закінчилось, але в силу норм Конституції, тих зачіпок бюрократичних, він ще формально суддя, він не виконує правосуддя, бо його відсторонили, через новий Закон про справедливий суд, слава Богу. Бо якби він ще виконував правосуддя, він ще б колядував собі, щоб гроші зібрати на останній раз. Але він формально суддя і має певні гарантії».
А після такого розлогого і заплутаного словесного пасажу міністр уточнив, що «судді, які вчиняли правосуддя і вчиняли неправосудні рішення під час Майдану, - це перша категорія, яка повинна бути невідкладно розглянута».
Друга категорія, як підкреслив міністр, - «ті судді, по яких є кримінальні провадження і обґрунтовані підозри щодо вчинення злочинів, корупційних злочинів, насильницьких злочинів. Бо є дуже багато суддів, які за тілесні пошкодження притягаються до відповідальності, за погрози, за інші побутові злочини. Їх так само потрібно розглянути і ставити питання про звільнення. І це очистить фактично судову систему».
Відтак Петренко закликав співвітчизників удатися до уяви. « Уявіть собі, що якщо 1000 суддів буде звільнено, а всього у нас 9000 суддів, - це понад 10%, відбудеться ротація, тобто прийдуть нові люди. А нові люди вже прийдуть по новій системі, через публічний конкурс. Без такого очищення судової системи інші реформи дуже важко рухаються. Тому що будь-які затримання, будь-які гучні кримінальні провадження мають великі ризики розсипатися в судовому кабінеті», - підкреслив він.