«Це вже діагноз системі», – «вбивча» правда про освіту
Ігор Лікарчук розповів,що серед абітурієнтів, які ;не подолали поріг «склав/не склав» ;з української мови і літератури, а це;«22 тис. 610 осіб, або 8,9% від загальної кількості тих, хто складав цей тест. Хочу зазначити, що якби експертна комісія не знизила поріг, то ця кількість становила б 35 тис. 634 особи. Саме стільки абітурієнтів, на думку ;експертів, не мають мінімально необхідного рівня знань з української мови та літератури. Але навіть після зниження порогового бала загальні результати цього тесту невтішні. Маємо 472 загальноосвітніх навчальних заклади, в яких 10 і більше випускників не перейшли поріг «склав/не склав».;
А відтак він називає «вбивчі» факти: «80% абітурієнтів, що складали ЗНО з української мови та літератури, не володіють уміннями щодо правильної вимови глухих і дзвінких приголосних; 70 — не вміють узгоджувати числівник з іменником; 90 — не знають, де треба ставити кому в реченні з однорідними членами речення; 80% — не знають, де треба ставити двокрапку в безсполучниковому складному реченні. Маю іще чималий перелік подібних фактів «навченості» випускників наших шкіл із української мови та літератури».
Лікарчук також підкреслив, що «коли 75% абітурієнтів, закінчуючи школу, звертаються до репетиторів, аби належним чином підготуватися до ЗНО, — то це вже діагноз системі. А якщо величезна кількість педагогів не може належним чином виконати тих завдань із тестів, які для абітурієнтів не є проблемою, — про що це свідчить?»
Він повідомив і про новації ;міністерських чиновників. «На колегії МОН прийняли рішення, що наступного року будуть поєднані зі ЗНО випускні іспити (ДПА) з трьох предметів: української мови, ;англійської мови, математики або історії (на вибір). Це стосується і учнів технікумів та коледжів (вишів І і ІІ рівня акредитації), які хочуть отримати документ про загальну середню освіту», - підкреслив Лікарчук. Тобто, уточнив він, ;тепер варіант «вступати в коледж для того, щоб уникнути ЗНО» не пройде.