Лиховісний танець смерті під музику Кремля
«А Бог миру потопче незабаром сатану» (Послання святого апостола Павла до римлян, 16/20). У цій аксіомі може помилково сумніватися хіба сам апологет зла зі своїм сонмом. Однак ці сатанинські цинічні, криваві дійства, перетворення України у випалену, винищену землю, попри брехливу бравурність, уже приречені. Час розплати наближаються з кожною миттю.
Хоча й наразі імперія зла, хизуючись своєю безкарною силою, продовжує наступ. До того ж, як у своєму Facebook повідомляв міністр оборони України Валерій Гелетей, «російська сторона вже кілька разів погрожувала, що у разі продовження опору, вони готові застосувати проти нас тактичну ядерну зброю». А сам реаніматор імперії зла в розмові з Президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу хизувався: «Я можу захопити Київ за два тижні» (посилаємося на «Радіо Свобода»). Водночас у Монголії він «ощасливив» світ своїм «мирним планом» щодо України. Правда, ;оптимістична інформація про призупинення російськими загарбниками бойових дій на Донбасі (у результаті домовленостей на найвищому ;рівні) виявилася обманом. Сподівання, що в Кремль, під виглядом примирення, відкладе на день чи тиждень подальше «освобождение Новороссии», спростували ;справи «освободителей».
Навряд чи світ зараз, ;на цьому етапі ;путінського ;«принуждения к ;русскому миру», ;зуміє почути ;заклик Прем`єр-міністра Великобританії до лідерів Євросоюзу «заспокоїти» агресивного президента Росії ;так само, як це зробили щодо Адольфа Гітлера в минулому столітті. «Ми знову ризикуємо повторити помилку, якої припустилися в Мюнхені в 1938 році. Сказати, що буде далі - неможливо. Але цього разу, ми не можемо прийняти вимоги Путіна. Він вже анексував Крим, і ми не можемо дозволити йому захопити всю Україну», - сказав ДевідКемерон ;для «The Guardian» (цитуємо у версії ;«Дзеркала тижня»).
Своєю чергою, не підтвердилися й ; сподівання України на ; реальну підтримку ;від ; НАТО: схоже, блок ;навряд чи готовий допомогти ; навіть ;країнам Балтії – членам ;Альянсу. ;Після оптимістичних ;коментарів ; Юрієм Луценком ;наслідків саміту 4-5 вересня у Південному Уельсі ;(у місті Ньюпорт) ;зазначені ним країни (США, Італія, Норвегія, Польща, Франція) дружно ;спростували заяву про ;можливість постачання ;натівської зброї ;для України.
Тож наша країна продовжує залишатися сам на сам із окупантом, який майже не приховує імперських ;шовіністичних планів не тільки щодо України.
Під час «вихідних», ;незважаючи на оголошене перемир`я, російські війська і терористи продовжували ;обстріли позицій українських військ та громадянських об`єктів, у тому числі - ;із застосуванням важкого озброєння. ;А ще окупант, за повідомленнями ЗМІ, підготував нові сили для відкриття ще одного фронту з боку загарбаного Криму.
Тому, поза сумнівом, попереду – ;продовження ;війни, розв’язаної Кремлем проти України. Проект «Новоросія» (Донбас і ще 6 областей) – лише складова частина загальної стратегії Москви. Причому Україна для Путіна – ключ для того, аби «скриньку Пандорри» відкрити спочатку в Європі, а відтак – у всьому світі. Це більш, ніж промовисто, підтверджувати події та тенденції тижня, що став надбанням історії. ;
;
«Допомогти Україні протистояти іноземній агресії»
На прес-конференції в Нью-Йорку Постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв заявив, що ;«обстріли з російської території ;продовжуються з використанням пускових ракетних установок «Смерч» і «Ураган» (посилаємося ;на УНІАН). Він також підкреслив: «Останні дії Росії свідчать про підготовку широкомасштабної окупації під російським контролем - як це було в Осетії, - заявив Сергєєв. - Представники Росії почали масовий процес видачі російських паспортів у Донецьку та Луганську. Це робиться для того, щоб дати привід російській владі ввести в Україну війська під приводом захисту своїх громадян». Постійний представник України звернувся до міжнародного співтовариства. «Враховуючи ці складні обставини, ми змушені звернутися за міжнародною економічною і фінансовою підтримкою з тим, щоб допомогти Україні протистояти іноземній агресії, - сказав він. - Ми закликаємо міжнародне співтовариство продовжувати тиснути на Російську Федерацію і змусити її припинити агресію і відмовитися від політики, абсолютно неприйнятної в XXI столітті».
«Вже де-факто стала майданчиком зіткнення між Заходом і Сходом»
«У результаті введення регулярних частин російської армії в Україну склалася нова ситуація. Реально це означає новий крок в реалізації стратегії Кремля – війна без проголошення війни, розхитування України, гра на слабкостях Заходу, - зазначає речник МЗС України Євген Перебийніс (посилаючись на прес-центр МЗС). - Своїми діями Росія намагається дестабілізувати не лише Україну, але й весь регіон. Україна вже де-факто стала майданчиком зіткнення між Заходом і Сходом, на кону якого – майбутнє демократії і безпеки на європейському континенті». На його думку, «сьогодні Європа стоїть не перед тактичним, а перед фундаментальним, стратегічним викликом. Адже агресором є військова ядерна потуга, яка не зважає на цивілізовані загальновизнані норми, зухвало ігнорує міжнародне право».
Речник МЗС нагадав, що Україна висловила ;черговий протест російській стороні. Зокрема, у відповідній ноті вказано, що застосування збройних сил Російської Федерації проти суверенітету, територіальної недоторканності та політичної незалежності України грубо порушує Статут ООН, норми та принципи міжнародного права. Агресія Російської Федерації проти України є тяжким злочином проти міжнародного миру та безпеки, який тягне за собою міжнародно-правову відповідальність Російської Федерації та індивідуальну кримінальну відповідальність винних у його скоєнні осіб. Як зазначив Перебийніс, Україна також вимагає відвести підрозділи збройних сил Російської Федерації від українсько-російського державного кордону, забезпечити належний прикордонний режим на прилеглій до українсько-російського державного кордону території Російської Федерації, розслідувати усі злочини, здійснені з території Росії, про які вказувалось у цій та попередніх нотах, та покарати винних.;
«На російському режимі лежить відповідальність за війну в Європі»;
Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, перебуваючи в Дніпропетровську, висловив сподівання в перемогу України над російськими окупантами. Для того, щоб зупинити війну, за його словами, «потрібна єдність всередині України і сила духу, яку демонструють хлопці, які вийшли з оточення (Під Іловайськом. – ред.), не здалися і вивели наших бійців»: «Перше, що необхідно, - це наша впевненість у перемозі, наша єдність, сила духу» ;(тут і далі посилаємося ;на Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ). ;«Звичайно, ми очікуємо і допомоги ззовні. Низка санкцій, які були вже застосовані, виявилися кроком до певного стримування, але далекі від вирішення конфлікту. Час називати речі своїми іменами. Росія і Володимир Путін розв`язали цю війну. На російському режимі лежить відповідальність за війну в Європі, за вбивство наших людей, за крадіжку Криму, за знущання над мільйонами українців. І все це за бажання відновити Радянський Союз», - наголосив він. «Радянський Союз впав. І той, хто буде намагатися відновити будь-яку імперію, впаде так само безславно, як і його попередники», - сказав Глава Уряду. Він також підкреслив: ;«Певен, що ми пройдемо ці випробування. Першою чергою, треба покладатися на власні сили. Самоорганізація всього українського народу, боротьба на кожному місці, хто б де не був, і допомога фронту».
Відтак, виступаючи ;вже на засіданні Уряду з приводу план реформ і ;відновлення країни, Арсеній Яценюк підкреслив, що ; «можна боротися з армією, але не можна виграти у народу. Не можна виграти в українського народу. ;Путін не перший, хто це пробує робити. Всіх тих, хто безуспішно намагалися це зробити, немає, а Україна є і буде».
«…на звалище історії»
«Ми, що нижче підписалися, рішуче відкидаємо «План з 24 кроків задля вирішення української кризи», - йдеться у листі-відповіді на спільне російсько-американське творіння. - По-перше, у цьому плані не зазначається, що саме Росія є агресором, який вторгся в Україну. Україна не атакувала Росії і не намагалась обмежити її суверенітет. Тож українська влада має повне право, ба навіть обов`язок, протистояти на своїй території ворожим іноземним військам. Росія ж повинна вивести всі свої війська з України і припинити атаки та вторгнення, спрямовані проти її сусіда» (тут і далі ; посилаємося ;на «Дзеркало тижня»). ;Як вважають автори листа, «по-друге, примітно, що до участі у обговоренні ініціативи і розробленні відповідного плану не було запрошено жодного представника України. Тож цей факт робить ініціативу неприйнятною для серйозного розгляду». Тому, на їхню думку, «ті часи, коли російсько-американський ;«кондомініум» вирішував долю інших незалежних країн, мають бути безповоротно відправлені на звалище історії». По-третє, відзначають підписанти, скидається на те, що співавтори «Плану…» погодилися з захопленням і поглиненням Криму Росією, незважаючи на порушення нею міжнародного права та угод щодо кордонів. Тому неможливо прийняти заклик авторів ініціативи до ;«обговорення правових проблем щодо статусу України», оскільки це не тільки було б вершиною несправедливості, а й створило би небезпечний прецедент. Серед найістотніших питань, як вважають ;автори листа-відповіді на План «Групи Бойсто», - і те, що «Росія повинна покласти край вторгненню й агресії проти України, відвести свої війська та бойовиків, скасувати анексію Криму і припинити використовувати енергетичні та економічні важелі для покарання України й інших своїх сусідів». Доти ж, доки Росія не зробить цього, Захід має посилити санкції проти режиму Путіна і негайно надати Україні відповідну ситуації допомогу. На думку авторів листа, ця допомога має втілитися у надання військового обладнання, посиленні співробітництва у розвідувальній сфері