У Волиньраді вшанували діячів спорту та фізичної культури
З цієї нагоди сьогодні відбулася зустріч керівництва області зі спортсменами, тренерами та спортивними функціонерами. Свято встановлено в Україні на підтримку ініціативи фізкультурних і спортивних організацій та об`єднань громадян згідно з Указом Президента України «Про День фізкультури і спорту» від 29 червня 1994 року № 340/94.
Великих урочистостей не планували у зв’язку з подіями на Сході України. Загиблих за мир і незалежність України воїнів вшанували хвилиною мовчання. Про спортсменів як посланців миру говорили голова облради Валентин Вітер та голова ОДА Володимир Гунчик у своїх вітальних промовах. Людям спорту дякували не тільки за перемоги, але й за щоденну важку працю, без якої жодні досягнення в спорті не можливі. «Вітаю вас зі святом величі духу і мужності. Дякую, що своїми перемогами примножуєте гордість за нашу державу та об’єднуєте суспільство. Бажаю вам здоров’я, вдалих стартів та фінішів, перемог не тільки в спорті, а й в особистому житті», - сказав Валентин Вітер.
Під час заходу чимало діячів спорту отримали високі нагороди від облради та ОДА. Заслужений працівник фізкультури та спорту України Станіслав Рупчев, який очолює ВОГО ветеранів фізкультури та спорту, взявши слово, нагадав про актуальні проблеми, які є нині в спорті. Зокрема, про інфраструктуру для легкої атлетики, фінансування змагань та кадрову політику. Ветеран спорту вважає, призначення на ключові посади в галузі спорту на Волині мають відбуватися при широкому публічному обговоренні і, насамперед, серед спортивної спільноти.
Довідка «ВП»
В області функціонує 43 дитячо-юнацькі спортивні школи та 2 спеціалізовані дитячо-юнацькі школи олімпійського резерву, де займаються 12600 учнів та з якими працюють 494 тренера-викладача.
В області функціонує 6 обласних комунальних установ спортивного спрямування:
- Волинська обласна школа вищої спортивної майстерності, яка розвиває 7 видів спорту (важка атлетика, веслування на байдарках і каное, велосипедний спорт, легка атлетика, бокс, волейбол, боротьба вільна) та займається підготовкою спортсменів високого рівня.
- Волинський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».
- Обласна дитячо-юнацька спортивна школа інвалідів, у якій культивується 10 видів спорту (легка атлетика, пауерліфтинг, лижні гонки, плавання, теніс настільний, футбол).
- Волинський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», який має підвідомчих 13 центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» - це спеціалізовані бюджетні організації для провадження фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності населення за місцем проживання та в місцях масового відпочинку.
- Обласна дитячо-юнацька спортивна школа (м. Луцьк), в якій розвиваються такі види спорту: волейбол, гандбол, баскетбол, легка атлетика, спортивна акробатика.
- Волинська обласна дитячо-юнацька спортивна школа з видів боротьби, в якій культивується дзюдо, боротьба самбо, бойове самбо та сумо.
Функціонують в області 5 обласних фізкультурно-спортивних товариств і відомств («Україна», «Спартак», «Колос», «Динамо», обласне управління з фізичного виховання та спорту комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України).
В області розвивається 24 олімпійських (з них 3 – зимові) та 22 неолімпійських, з них – 6 спортивно-технічних і прикладних видів спорту (заняттями охоплено 19974 особи).
Протягом І півріччя було присвоєно спортивні звання: «Заслужений майстер спорту України» з важкої атлетики – Миронюк Надії, «Майстер спорту України міжнародного класу» з неолімпійських видів спорту – 3 чол., «Майстер спорту України» з олімпійських видів спорту – 12 чол., з неолімпійських видів спорту – 4 чол. Також, спортивне звання «Заслужений тренер України» з джиу-джитсу отримав тренер-викладач Юхименко Ігор Васильович.
Протягом 8 місяців п.р. найкращих успіхів в офіційних міжнародних змаганнях досягли:
- Юлія Остапчук, яка посіла третю сходинку на чемпіонаті Європи з вільної боротьби, що проходив у Фінляндії.
- Надія Миронюк, яка завоювала бронзову медаль на чемпіонаті Європи з важкої атлетики у м. Тель-Авів.
- Оксана Гергель, яка здобула срібну медаль у ваговій категорії 59 кг ;на чемпіонаті Європи з вільної боротьби серед юніорів у польському місті Катовіце.
- Максим Богдан, який здобув третє місце у метанні списа на командному ;чемпіонаті Європи з легкої атлетики (21-22.06.2014, м. Брауншвейг, Німеччина).
- Яна Беломоіна, яка за підсумками 7 етапів здобула перемогу у кубку світу з велосипедного спорту (маунтенбайк) серед молоді до 23 років (23.08.2014, м. Мерібель, Франція).
- Юрій Вандюк та Андрій Рибачок посівши друге місце на олімпійській дистанції каное-двійка 1000 м на чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років (17-20.07.2014, м. Сегед, Угорщина) та перше місце на дистанції С-2 500 м та друге місце на олімпійській дистанції С-2 1000 м на чемпіонаті Європи з веслування на байдарках та каное серед молоді до 23-х років (26-29.06.2014, м. Монтес-Ен-Ювелінес, Франція).
- Юлія Батенкова-Бауман, яка є володаркою трьох срібних (лижні гонки) та однієї бронзової медалей (біатлон) (ХІ Паралімпійські ігри (07-16.03.2014 р., м. Сочі, Росія). У неофіційному командному заліку національна збірна команда України посіла 4 місце (серед збірних команд з 19 країн світу), здобувши 25 медалей - 5 золотих, 9 срібних, 11 бронзових.
- Олексій Сундієв, який поповнив скарбничку нагород срібною медаллю за фехтування на рапірах та приніс почесне 5-те місце за фехтування на шпагах у чемпіонаті Європи з фехтування на візках серед спортсменів з ураженням опорно-рухового аппарату (07-13.06.2014, м. Страсбург, Франція).
В області щороку відбувається ряд змагань обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів з олімпійських та неолімпійських видів спорту.